Trafik sigorta ve Kasko sigorta arasındaki fark…

  • 0

Trafik sigorta ve Kasko sigorta arasındaki fark…

Trafik Sigorta ile Kasko Sigorta Arasındaki fark nedir ?

Kasko sigortası kişinin kendi aracına gelebilecek zararları teminat altına alır trafik sigortası ise aracın 3. Kişilere vereceği hem maddi hemde bedeni zararları teminat altına alır ki yaptırılması zorunludur.

Trafik sigortası kendi aracımıza gelebilecek zararları karşılamaz sadece aracın 3. Şahıslara vermiş olduğu zararları karşılamaktadır. Bu nedenle kasko sigortasının yaptırılması karşı tarafa verdiğiniz maddi zararların yanında kendi zararlarınızı da karşılanması için büyük önem arz etmektedir.

Hasar anında kasko sigorta sahibi ne yapmalıdır ?

Kasko sahibi hasarın meydana geldiği tarihten itibaren olayı sigorta şirketine bildirmek zorundadır. Aracın çalınması halinde durum ilgili makamlara bildirilmeli ve görevli polis memurları tarafından tutanak tutturulmalı ve sigorta şirketimiz acentesine teslim edilmelidir.

Trafik sigorta sahibi kaza sonrası ne yapmalıdır ?

Kendi aralarında tutanak tutulmalı yada görevli polis memurları tarafından tutanak tutulmalıdır. Tutulan tutanakla beraber en yakın sigorta acentemize başvurarak izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi alınmalıdır.

Sonuç olarak Trafik sigorta zaten devlet kara yolları kanununa göre zorunludur. Kasko sigorta ise isteğe bağlıdır ama günümüz şartlarında araçların çoğalması araç sahipleri için riskleri de arttırdı. Aracınızı akşam park halinde bıraktıktan sonra başına gelecekleri düşünmemeniz için sigorta yaptırmanız büyük önem kazandı. Sigorta yaptırın geleceğe güvenle bakın.

Sigorta


Leave a Reply

Bize Ulaşın

Adres : Darülaceze Caddesi Hilton Sitesi No:39/B
Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0543 545 1 888
Santral : 0212 220 72 62
Fax : 0212 220 72 42
E-Posta : info@tamkasko.com