Trafik

Trafik

Trafik sigortasında en uygun fiyatlara bol taksit seçenekleri ve ücretsiz kargo hizmeti ile satın alın.

Hemen ücretsiz trafik sigortası fiyatınız öğrenmek için başvurun..

 

ARAÇ SAHİBİ TC VERGİ NUMARASI

PLAKA

Telefon

ASBİS YADA BELGE SERİ NUMARASI

E-POSTA ADRESİ

PROMOSYON KODU

 

Yol kuralları ve sürüş görgü kuralları genel yöntemler ve yol kullanıcıları takip içingerekli yordamlar vardır. Motorists ve bisikletçiler için özel öneme sahip olsalar bukurallar genellikle tüm yol kullanıcıları için geçerlidir. Bu kurallar arasında araç ve yayaile etkileşimlerini kapsar. Temel trafik kurallarını bir uluslararası anlaşma BirleşmişMilletler, trafik 1968 Viyana sözleşmesi yetkisi altında tanımlanır. Tüm ülkelersözleşmesine imza ve imza arasında bile, bulunduğunuz yere pratik bulunabilir. Ayrıcayazılı olmayan yerel hangi genellikle yerel sürücüler tarafından anlaşılır yol kuralları,vardır.Genel bir kural olarak, sürücüler ile başka bir araç ve yaya yol uygulanabilir kurallarıbunları nerede olurlarsa olsun veya olmasın izin ne olursa olsun, bir çarpışma önlemekiçin bekleniyor.Varsayılan olarak geçerli kurallarına ek olarak, trafik işaretleri ve trafik ışıkları itaatgerekir ve talimatları (üzerine, düzenli olarak meşgul geçiş trafik ışıkları yerine) bir polismemuru tarafından verilmiş ya da inşaat alanı, kaza veya diğer yol bozulma yol trafikkontrolü gibi.Bu kurallar bir aracı kullanmak için gerekli mekanik yordamlardan ayırt edilebilir.
Direksiyonalite
Ana maddeler: Çift Yönlü Trafik ve sağ ve sol trafik
Ters yönde gidiyor Trafik birbirlerinin yolunu engellemek yok böyle bir şekilde ayrılmalıdır.En temel kural yolun sol veya sağ tarafı kullanmak için olup olmadığıdır.Trafik düzenlemeleri
Ayrıca bakınız: Kategori: Yolun Kuralları
Birçok ülkede, yolun kuralları onları bozduğu için yasal gereklilikleri ve cezalar ortaya koyan, yasalaşmıştır.
Birleşik Krallık, kurallar makul ve güvenli sürücü nasıl yükümlülüklerini de tavsiyeler içerir Karayolu Kanunu belirtilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, trafik yasaları kendi trafik kodları sayesinde devletler ve belediyeler tarafından düzenlenir. Bunların çoğu Tekdüzen Araç Kanunu kısmen azından dayanır, ancak eyaletten eyalete farklılıklar vardır. Birisi araç cinayet veya adam öldürme taahhüt, bir kaza bir sahne kaçar sürece Florida gibi eyaletlerde, trafik hukuku ve ceza hukuku, bu nedenle ayrı, onlar küçük bir trafik suçu sadece suçlu. Bununla birlikte, örneğin, sadece hız sınırı üzerinde 5 kilometre seyahat için bir kabahat suçlu, Güney Carolina gibi tamamen kendi trafik yasasını suç var devletler, bu yüzden.

 

trafik

trafik

Trafik Sigortası

Organize trafik
Öncelik (yol hakkı)
Vasıta seyahat amaçlanan kurslar kesişir çünkü çoğu diğer araç ve yayalar ile çatışma içine gelir ve dolayısıyla birbirlerinin yolları ile müdahale. Ilk gitmek için hakkı olan kurar genel prensip “yol hakkı” denir, ya da “öncelikli” olduğunu. Bu çelişkili yolun bir kısmını ve kim diğer yapar kadar beklemek zorunda kullanma hakkına sahiptir kim kurar.

İşaretler, sinyaller, işaretler ve diğer özellikleri genellikle öncelik açık yapmak için kullanılır. Böyle dur işareti gibi bazı işaretler, neredeyse evrenseldir. Hiçbir belirti veya işaretler olduğunda, farklı kurallar konuma bağlı olarak görülmektedir. Bu varsayılan öncelik kuralları ülkeler arasında farklılık ve ülke içinde bile değişiklik gösterebilir. Tekdüzelik doğru Trendler gerekli yol hakkı kurulması için standart trafik kontrol cihazları (işaretler, sinyaller ve işaretler) emreder Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi ile uluslararası düzeyde örneklenmiştir.

Yaya geçitleri (veya yaya geçitleri) nüfuslu alanlarında yaygındır, ve yayalar araç trafiğinde önceliği olduğunu gösteriyor olabilir. En modern şehirlerde, trafik sinyal meşgul yollarda yol hakkı kurmak için kullanılır. Birincil amacı her yolunun onun trafik organize bir şekilde kavşağa kullanabilirsiniz hangi bir zaman süresi vermektir. Her yol için atanan zaman aralıkları gibi trafik hacmi, yayaların ihtiyaçlarına, ya da diğer trafik sinyalleri farkı gibi faktörleri hesaba çekmek için ayarlanabilir. Yaya geçitleri, diğer trafik kontrol cihazları yakınında olabilir; onlar da bir şekilde düzenlenmemiş ise, kullanım sırasında, araçlar onlara öncelik vermelidir. Bir kamu yolda trafik genellikle özel erişim çıkan trafik gibi diğer trafiğinde önceliği vardır; demiryolu geçitleri ve drawbridges tipik istisnalar vardır.

Kontrolsüz trafik
Kontrolsüz trafik şerit çizgilerinin ve trafik kontrol sinyallerinin yokluğunda geliyor.Yol yeterince geniş olup olmadığını işaretli şerit olmadan yollarda, sürücülerin uygun tarafa tutmak eğilimindedir. Sürücüler sık sık başkalarının sollamak. Engeller yaygındır.

Kesişme herhangi bir sinyal veya işaret dili var ve yoğun bir kesişme noktasında belirli bir yol baskın olabilir – yani, onun trafik akar – hakimiyeti araçlar sıraya alınmış diğer yol değiştirdiği zaman trafikte bir mola kadar. Dört araç birbirine yan üzerinde yüz eğer iki dik yolların kesiştiği noktada, bir trafik sıkışması meydana gelebilir.

Dönüş
Sürücüler genellikle düz bir çizgi seyahat ve başka bir yol üzerine veya özel mülkiyet üzerine çevirmek sona isteyeceksiniz. (Genellikle “at gözlüğü” veya “göstergelerin” olarak bilinir) aracın yönlü sinyaller genellikle böylece diğer sürücüler uyararak açmak için kişinin niyetini duyurmak için bir yol olarak kullanılır.Kalkış (genellikle 3 saniye olarak yürütülür çok önce trafik akımı (ve doğal) akışına ayrılmak için bir sürücü niyetini belirtmek için: amacı tüm ülkelerde aynı olmalıdır rağmen yönlü sinyallerinin fiili kullanım, ülkeler arasında büyük ölçüde değişir bir kılavuz).

Bu genellikle trafik dönüm ihlali açmak için beklemek için durdurmak zorunda olacak anlamına gelecektir ve bu onları takip ama açmak istemiyorum sürücüler için rahatsızlık neden olabilir. Özel şerit ve tornalama için korunan trafik işaretleri bazen sağlanmaktadır nedeni budur. Korumalı bir şerit etkisiz olacaktır ya da inşa edilemez kalabalıklaştı kesişim, tornalama tamamen yasaklanmış olabilir, ve sürücüler dönüş gerçekleştirmek için “blok etrafında sürücü” için gerekli olacaktır. Birçok şehirler oldukça sık bu taktik işe; San Francisco, nedeniyle yaygın uygulama, üç doğru dönüşler yaparken bir “San Francisco sola dönmek” olarak konuşulduğu bilinir. Aynı şekilde, Taipei City gibi birçok kavşaklar açmak için blok etrafında sürücü doğrudan sol dönüşler, belirtileri genellikle doğrudan sürücüleri sağlamak için çok meşgul.

Torna kurallar hiçbir şekilde evrensel vardır. Örneğin, 1977 ve 2012 yılları arasında Yeni Zelanda (sürücü-on-sol ülke için), tornalama trafik karşıt yol vermek zorunda kaldığı birden fazla şerit vardı sürece (aynı yol almak isteyen trafik dönüm sağ, ama sonra bir araç şeritleri) atladı durumda bir dikkat gerekir. Yeni Zelanda Roundabouts hariç 25 Mart 2012 tarihinde bu özel kuralı kaldırılmış ya da bir ver Way veya Dur işareti ile indirgenen zaman. [6] kural ilk sürücü karışıklığa neden ve birçok kavşaklar gerekli ya da hala tadilat, [7] değişikliğini gerektirir rağmen sonunda bir ölümü ve yıllık 13 ciddi yaralanmaları önlemek için tahmin edilmektedir.

Birden fazla şeritli yollarda, dönüm trafik genelde açmak isteyen yönüne şeride yakın hareket etmesi bekleniyor. Örneğin, trafik genellikle kesiştiği önce sağdaki şeritte hareket edecek sağa niyetinde. Aynı şekilde, sol dönüm soldaki şeride hareket edecektir trafik. Örneğin trafik otorite sağdaki iki şerit hangi durumda sürücülerin bunlardan hangisi açmak için alabilir, sağa dönüş için olacağını karar nerede bu kuralın istisnaları bulunabilir. Yerine otorite zoruyla daha doğal yükselmeye gayri desenleri adapte olacak, dünya trafiğinin belirli bölümlerinde; sürücüleri diğer şeride dönüşler yapmak amacıyla diğer sürücüler tarafından kullanılan dönüş sinyalleri gözlemlemek (ve güven) için, örneğin yaygındır.Sağ şeritte çeşitli araçlar tüm doğru dönerek Örneğin, bir aracın ileri-için-sağ şeritte gelebilir ve diğer sağ dönen araçlarla paralel olarak bunu yaparken, sağ yanı sıra çevirin.

Trafik Sigortası Hesaplama

Kesişme
Kavşak (yol)

San Jose Bu kavşak, California crosswalks, sola dönüş şeritleri ve trafik ışıkları vardır.

Trafik sağda sürücüler bir ülkede bir Göbekli içinde hareket şeması. Bir dönel trafik ilk dolaşan trafik verimli sonra merkezi bir ada etrafında çepeçevre akarsuları hangi yol kavşağında da trafik sakinleştirici cihazın, bir türüdür. Trafik çevrelerin aksine, bir dolambaçlı araçlar giren aracın üzerinde önceliğe sahiptir, park izin verilmez ve yayaların genellikle merkez adada yasaktır.

Yukarıda görüldüğü gibi iki yönlü caddelerde bir örnektir kesiştiği diyagramı (trafik yolun sağ tarafında akar).Doğu-Batı sokak her iki yönden dönüş şerit bıraktı, ancak Kuzey-Güney sokak bu kavşakta dönüş şeritli yapmamışlar değildir.Doğu-Batı sokak trafik ışıkları da engelsiz sola dönüşlerde yapılabilir olduğunu göstermek için yeşil sola dönüş okları vardır. Yaya geçitlerinde için bazı olası işaretler örnek olarak gösterilmektedir.
Kıta Avrupa’nın çoğunda, varsayılan kural haklarına öncelik vermek, ama bu belirtileri ya da yol işaretlerinin tarafından geçersiz kılınabilir, ve Fransa gibi, bu ülkelerin bazılarında T-şekilli kavşaklarda, en geçerli değildir. Orada, öncelik başlangıçta her gezgin sosyal rütbesine göre verildi, ancak erken otomobil hayatında bu kural uygulanamaz sayılır ve hala geçerlidir kural, (sağa öncelik) Droite à priorite ile değiştirildi. Droite à priorite kılınır değil bir Göbekte, aksi takdirde bir dolambaçlı ne olacağı konusunda trafik daire girmeden yol verir. Çoğu Fransız Roundabouts şimdi vermek-şeklim daire girerek trafik işaretleri var, ancak bu Arc de Triomphe çevresinde Place de l’Etoile gibi eski kuralın üzerinde işlem bazı dikkate değer istisnalar, orada kalır. Kıta Avrupa’da kullanılan sağa Öncelik işaretler, işaret, sinyal, ve yetkili kişilerin artan bir hiyerarşisi tarafından geçersiz kılınabilir.

Birleşik Krallık’ta, öncelik genellikle böylece neredeyse (trafik sinyallerinin hükmü hariç) halka açık yollarda arasındaki tüm kavşaklar büyük bir yol ve minör yolun bir kavram var, işaret veya işaretlerle gösterilmektedir. Kıta Avrupası’nda kullanılan varsayılan vermek-way-to-sağ kural aksi belirtilmedikçe varsayılan yol hakkına sahip alışkın çoğu İngiliz ve İrlandalı sürücüler için sorunlara neden olur. Düşük trafik kavşaklarından çok küçük bir oranı işaretlenmemiş – genellikle konut veya kırsal alanlarda. Burada kural “büyük bir özenle devam” [8] yani aracı yavaşlatmak ve kesişen yolda trafiği kontrol etmektir.

Diğer ülkeler kavşaklarda yol hakkı kurmak için yukarıdaki örneklere benzer çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu, varsayılan öncelik sağdan trafiğe verim için, ama bu genellikle bulvar kural gibi, trafik kontrol cihazları veya diğer kurallar geçersiz kılınır. Bu kural trafik yoğun yolun trafik verim gerekir küçük bir yol ya da sokaktan gelen önemli bir yol girerek, ama belirtileri genellikle hala yayınlanmıştır olduğunu tutar.Bulvar kural majör ve minör yol üstünde kavramı, ya Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi’ne taraf olan ülkelerde bulunabilir öncelikli yollar ile mukayese edilebilir.

Dik kavşaklar Ayrıca “dört-yollu” kavşak olarak bilinen, bu kesişme birbirlerine çapraz yollar için en yaygın yapılandırma ve en temel türüdür.

Trafik sinyalleri 4-yollu bir kavşak kontrol etmezseniz, işaretler veya diğer özellikleri tipik hareketlerini kontrol ve net öncelikler yapmak için kullanılır.En yaygın düzenleme tek bir yol diğeri üzerinde önceliğe sahip olduğunu göstermek için, ancak bir kavşağa yaklaşırken tüm trafik verim gerekir ve durdurmak için gerekli olabilir karmaşık durumlar vardır.

Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, ve Kanada’da, dört-yollu durur denilen her girişinde bir dur işareti, dört-yollu kavşaklar vardır. Başarısız bir sinyali veya yanıp sönen kırmızı ışık dört-yollu durdurmak, ya da bir all-yol Dur eşdeğerdir. Dört yol için özel kurallar içerebilir durdurur:

Dört yönlü durur kullanan ülkelerde, yayalar daima yaya geçitlerinde, önceliklidir – imzalı veya başka boyalı sürece – hatta yaklaşık olarak doğru açılarda her kesiştiği kaldırımlar mantıksal devamından olarak var işaretlenmemiş olanlar, en.
Hangi araç ilk durağı satırında durdurur – veya durdurma çizgi ise yaya geçidi önce – önceliğe sahiptir.
İki araç aynı anda durdurulduğunda, öncelik sağdaki araç verilir.
Üç araç aynı anda durursa eğer mümkünse, öncelikli, ters yönde gidiyor iki araç verilir. [Kaynak belirtilmeli]
Dört araç durursa, sürücüler genellikle kurmak için yol hakkı jestleri ve diğer iletişim kullanabilirsiniz. [Kaynak belirtilmeli]
Avrupa ve diğer yerlerde, benzer kavşaklar vardır. Bunlar, bir kavşak temsil eden siyah bir X ile bir tehlike işareti (Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi’ne göre) özel işaretler ile işaretlenmiş olabilir.Kavşak kontrolsüz olduğunu ve varsayılan kuralları geçerli bu işaret sürücüleri bilgilendirir. Avrupa ve Kuzey Amerika’nın birçok alanda kontrolsüz dört-yollu kavşaklarda geçerli varsayılan kuralları hemen hemen aynıdır:

Yayalar için Kurallar genellikle böyle bir kavşakta önceliğe sahip Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada yayaların, ülkeye göre değişir.
Tüm araçlar, onların sağdan yaklaşan herhangi bir trafik öncelik vermelidir
Araç aynı yolda sağa çevirmekle veya devam ediyorsa o zaman, devam edebilir.
Araçlar bu trafik de sola dönülerek sürece de, karşı yönden gelen yaklaşan trafiğe öncelik vermek zorundadır sola dönülerek.
Kesişim sıkışık ise, araç yön alternatif ve / veya bir defada sağa bir araç öncelik yakmalısın. [Kaynak belirtilmeli]
Yaya geçitleri
Ana madde: Yaya geçidi
Yayalar, genellikle yolun bir tarafından diğerine çapraz ve yolda seyahat araçlarının yol içine gelebilir bu sayede gerekir. Birçok yerde yayalar tamamen kendileri bakmak için onlar hiçbir trafik onları tehdit edeceğini görebilirsiniz zaman yani, yol ve haç uyulmalıdır bırakılır. Kalabalıklaştı şehirler genellikle yayalar geçmeye beklenen yolun şeritleri bulunmaktadır yaya geçitleri sağlamak.

Yaya geçitleri gerçek görünümü büyük ölçüde değişir, ancak en yaygın iki maçta: paralel beyaz çizgiler veya iki adet uzun yatay beyaz çizgiler bir dizi. O karanlık kaldırım karşı daha bariz olarak öne çıkıyor Eski genellikle tercih edilir.

Bazı yaya geçitleri de yayalar çapraz böylece araçlar düzenli aralıklarla durdurmak yapacak bir trafik sinyal eşlik ediyor. Bazı ülkeler yaya geçmeye niyetini savunmak için bir düğmeye basmak gerekir “akıllı” Yaya sinyalleri var. Hiçbir yayalar sinyal amaçsızca araç trafiği durdurmak için neden asla mevcut olduğunda trafik sinyal, yani kendisini planlamak için bu bilgileri kullanacak. Bazı ülkelerde, yaklaşan trafik radar veya yol yüzeyi gömülü elektromanyetik sensörler tarafından izlenir ve hız ihlali tespit edilirse yaya geçiş ışıkları kırmızı ayarlanır. Bu aşağıda hız vb atıfları, bakın Hız sınırlarını verilmesine gerek olmadan yerel hız sınırını zorlamayı etkisi vardır.

Trafik sinyalleri olmadan yaya geçitleri de yaygındır. Bu durumda, trafik yasaları genellikle geçerken yaya yol hakkına sahip olduğunu belirtmektedir ve bir yaya geçişi kullandığında araç durdurmak gerektiğini söyledi. Ülkeler ve sürüş kültürleri bu saygı hangi ölçüde olarak büyük ölçüde değişebilir. Nevada eyaletinde otomobil yaya geçidi sinyal özellikle yaya geçidini yasaklayan yol hakkına sahiptir.

Bazı yargı kapısında ya da geçitlerinde dışında herhangi bir yere yol kullanarak yasaklamak, jaywalking adlandırılır. Diğer alanlarda, yayaların karşıdan karşıya geçerken araç trafiğinde yol hakkı istedikleri yere çapraz ve sahip hakkına sahip olabilir.

Çoğu alanda, bir kesişme sürece yollar yaklaşık dik açılarla karşılamak gibi, boyalı olmasa bile, bir yaya geçidi sahip olduğu kabul edilir. Bu kural yürürlükte olmayan yerlerde örnekleri İngiltere ve Hırvatistan bulunmaktadır.

Yaya geçitleri aynı zamanda uzak kavşaklar mesafede bulunan olabilir.

Hemzemin geçitler
Ana madde: Hemzemin geçit

Amerika Birleşik Devletleri’nde, tipik bir demiryolu geçişinde bir örneğidir.
Bir hemzemin geçit yol tarafından bir demiryolu bir hemzemin kavşak olduğunu. Güvenlik sorunları nedeniyle, genellikle kapatılabilir kapıları, geçiş çan ve uyarı işaretleri ile donatılmıştır.

Hız limitleri
Ana madde: Hız sınırı
Bir çarpışma meydana gelirse zarar bir taşıtın hızına bağlı olarak, daha zor hale gelir çarpışma önleme daha yüksek ve büyük olur. Bu nedenle, dünyanın birçok ülkelerinin yollarda izin verilen azami hızını sınırlamak. Vasıta yayınlanmıştır maksimum daha yüksek hızlarda tahrik olması gerekiyordu değildir.

Hız limitlerini zorlamak için, genellikle iki yaklaşım kullanılmaktadır.Polis sokaklarda devriye ve araçların hızını ölçmek için özel ekipman (genellikle bir radar birimi) kullanın ve hız sınırı ihlal ettiği tespit edilen araç kenara çekip için Amerika Birleşik Devletleri’nde, yaygındır. Brezilya, Kolombiya ve bazı Avrupa ülkelerinde, otomatik olarak sürücüleri hız algılar ve daha sonra uygulanması ve postalama için kullanılan bir araç plakasının fotoğrafı (veya plaka numarası), alacak şehrin yayılmış bilgisayarlı hız ölçme cihazları vardır bilet.ABD’de birçok yargı yanı sıra bu teknolojiyi kullanır.

Almanya’da geliştirilen bir mekanizma olduğu koridor boyunca senkronize yeşil ışıklar için seyahat optimal hızı bir göstergesidir Grüne Welle, ya da yeşil dalga,. Hızlı veya daha yavaş ışıkların davranış tarafından belirlenen hızdan daha yüksek hızla çok sayıda kırmızı ışıkları karşılaşmaya sürücüsü neden olur. Bu hız ya da trafik akışını engelleyen sürücüleri etmemektedir. Yukarıda, ilgili trafik dalga ve yaya geçitlerinde bakın.

Sollama
Ana madde: Sollama
Sollama (ya da geçen) aynı yönde hareket eden bir veya daha fazla araç bir başka araç tarafından geçirildiği bir manevra anlamına gelir. Bölünmüş bir çizgi veya overtaker tarafında bir kesik çizgi olduğunda güvenli olduğunda, iki-şeritli bir yolda, sürücü geçeceği olabilir. Birçok özel bir durum gerektiren rağmen çoğu ülkelerde çok şeritli yollarda, sollama, “yavaş” hatlarının izin verilir. Aşağıda “Çarpışma” Bkz.

Birleşik Krallık ve Kanada’da, özellikle şehir dışı yollarda, yakın sürücüye sağlam bir beyaz veya sarı çizgi sollama o şeritte izin olduğunu belirtmek için kullanılır. Bir çift beyaz veya sarı çizgi ne yan sollamak olabilir anlamına gelir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, sağlam bir beyaz çizgi şerit değiştirirken cesaretini ve bir çift beyaz çizgi şerit değiştirme yasak anlamına gelir anlamına gelir.

Lanes
Dosya: Göteborg ubt.ogv değiştirilmesi şeritli
Göteborg, İsveç’te 8 şeritli yolda şerit değiştirme
Bir sokak yeterince geniş yan yana seyahat birkaç araç kapasiteli olduğunda trafik, yani şeride kendisini organize trafik paralel koridorlar için, bu olağandır. Bazı yollar hareketinin her yönü için bir şerit var ve diğerleri her yön için birden şerit var. Çoğu ülke kaldırım işaretlerinin her kulvarın sınırlarını ve ne için kullanılır gerekir seyahat yönünü açıkça belirtmek için geçerlidir. Diğer ülkelerde kulvarlar da hiç işaretler var ve sürücüler sezgi ziyade görsel uyaranın çoğunlukla onları izleyin.

Onlar istedikleri gibi aynı yönde giden birden fazla şeritli yollarda, sürücülerin genellikle yolları arasında kayabilir, ancak diğer sürücülerin rahatsız etmeyecek bir şekilde yapmak gerekir. Kültürler “şeritli mülkiyet” konusunda büyük ölçüde değişebilir Sürüş: Bazı ülkelerde, bir şeritte seyahat sürücüleri diğer sürücülerin rutin diğer sürücüler ileri geri kaydırmaya bekliyoruz olurken içinde seyahat etme hakkının çok koruyucu olacaktır.

Tanımlama ve sollama

Bölünmüş karayolları üzerindeki şeritler için olağan atama hızlı şeritli yolun kenarına yolun merkezine bir yakın ve yavaş olmasıdır. Sürücüler genellikle sollama sürece daha fazla trafik sıkışıklığı ile tüm şeritler sıklıkla kullanılır rağmen, yavaş şeritte tutmak için bekleniyor.

Ne zaman solda sürüş:

Daha hızlı trafiği için belirlenmiş şerit sağda.
Yavaş trafiği için belirlenmiş şerit solda.
Çoğu otoban çıkışları solda.
Yetişme sola bazen sağa izin edilir ve.
Ne zaman sağda sürüş:

Daha hızlı trafiği için belirlenmiş şerit solda.
Yavaş trafiği için belirlenmiş şerit sağda.
Çoğu otoban çıkışları sağda bulunmaktadır.
Yetişme sağa sola zaman izin verilen ve kapanır.
Karayolu Trafik Viyana Sözleşmesi Ülkeler parti sollama ve şerit atama hakkında yeknesak kurallar var. “Her sürücü trafik yönüne uygun anayol kenarına tutmak zorundadır” (diğer şeyler arasında) kongre ayrıntıları ve “trafik yönüne ki uygun için karşı tarafında bunu olacaktır sollama Sürücüleri”, gelecek trafik varlığında veya olmaması durumunda bile. Bu kurallara izin istisnalar işaretleri veya işaretler aksi dikte gerekir hangi döndürme veya ağır trafik, trafik hatlarında, ya da durumunu içerir. Bu kurallar yaklaşan trafik yollarda daha sıkı uyulması olabilir, ama yine de çok şeritli ve bölünmüş karayolları üzerinde uygulamanız gerekir. Avrupa’da birçok ülke trafik ve yollarda Viyana Sözleşmelere taraf. Tabela gönderilen sürece veya 80 km / saat (50 mil) üzerinde hız sınırı olan bir yolda “yavaş” sokağın dışında herhangi bir şeritte seyahat, (bir sözleşme tarafı değildir) Avustralya suçtur, In aykırı olarak veya sürücü sollama olduğunu.

Kuzey Amerika’da birçok alanda sollama sürece yavaş şeride kaldıkları hakkında herhangi bir yasa yoktur. Bu bölgelerde, Avrupa’nın pek çok farklı olarak, trafik daha bile yavaş bir şeritte, herhangi bir yan tarafına geçmek için bırakılır. Bu uygulama Amerika Birleşik Devletleri’nde “sağda geçen” olarak bilinen (yaygındır [kaynak belirtilmeli]) ve Birleşik Krallık’ta ve “teşebbüs” “İçeride sollama”. Duble tek tek şeride söz konusu olduğunda, bir ters yönde hareket trafiğini dikkate almaz.Orta şerit iç kulvarda araçların sollama için kullanılır ise iç kulvar (sert omuz yanında yani bir) normal seyahat için kullanılan şeride eder.Dış şerit (trafik yaklaşan yani yakın) orta şeritte araç sollama için kullanılır.Aynı ilke üçten fazla şeritli duble ile yatıyor.

ABD-devlet-özel uygulamalar

Sollama sürece en sağ şeridi kullanmak için genel bir yolda tüm trafiği gerektiren yasalar olmasına rağmen (örneğin Louisiana, Massachusetts ve New York gibi) bazı ABD eyaletleri, bu kural genellikle göz ardı edilir ve nadiren çok şeritli yollarda zorlanan. Böyle Colorado gibi bazı devletler, sol şeritte sadece sollama vurgulamak ve yaygın yol öfke denilen psikolojik bir durumu önlemek için yasalar ve bazı yolları üzerinde hızları veya araç kısıtlayan işaretlerin bir arada kullanabilirsiniz.

California, araba çok şeritli yollarda herhangi bir şeridi kullanabilirsiniz. Trafik genel akışı daha yavaş hareket Sürücüler hızlı araçlar için açık bir yol tutmak için (Kaliforniya Araç Kanunu (CVC) 21.654 tarafından) en sağ şerit içinde kalmak ve böylece trafik hızlandırmak için gereklidir. Koşulları (CVC 21754) tarafından izin Ancak, hızlı sürücüler yasal yavaş şerit geçebilir. Ama CVC de karayolunda kendi yöne gittiğini dört veya daha fazla şeritli varsa sağ şeritte kalmak, ya da sağ iki şerit için kamyon gerektirir. California’da eski otoyollardan, ve bazı otoyol kavşak, sık sık “Tamam sol şeritte AÇIK KAMYON” veya benzeri işaretler yapıyor, soldaki rampaları varsayılan kuralı geçersiz kılmak için gerekli “KAMYON TÜM ŞERİT KULLANABİLİRSİNİZ”. Lane bölme, ya da trafikte arabaların arasındaki boşlukta motosiklet sürme, sürece güvenli ve ihtiyatlı bir şekilde yapıldığı gibi izin verilir. [9]

Tek yönlü yollar
Ana maddeler: Tek yönlü trafik ve Çift yönlü
Trafik kapasitesini ve güvenliği artırmak amacıyla, bir rota trafik her yönü için, iki veya daha fazla ayrı yollar olabilir. Alternatif olarak, belirli bir yol tek yönlü ilan olabilir.

Yüksek hızlı yollar
Ana maddeler: Sınırlı erişim yol ve Kontrollü erişim karayolu
Büyük şehirlerde, sıradan sokakları ve caddeleri ile başka şehrin bir parçası hareket eden, zaman alıcı trafik genellikle hemzemin kavşaklar, keskin dönüşlerde yavaşladığını yana olmak işaretlenmiş yolları ve minimum hız sınırı eksikliği daraltabilir. Bu nedenle, büyük şehirlerde trafikten daha hızlı yollar inşa etmek için yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Kentsel alanlarında yüksek hızda erişim sağlamak için kullanılan yolların iki farklı türü vardır:

Kontrollü erişim otoyol (veya otoyol), tam kontrollü erişim ve kalite ayrılmış kavşaklarda (çapraz trafik) ile bölünmüş çok şeritli karayolu. Bazı Otoyollardan yerel kullanımına bağlı olarak adlandırılan otoyollar, süper karayolları veya Sapanlar vardır. Otoyollardan Erişim tamamen kontrol edilir; giren ve otoyol bırakarak tek dereceli ayrılmış kavşak izin verilir.
Sınırlı erişim yolu (adı otoyol ya da otoyol ifade etmez bölgelerde genellikle denir otoban), bazı veya kontrollü erişim karayolunun özellikleri ile birçok yolun bir alt dereceli tipi: genellikle geniş bir çoklu şeritli cadde, sık sık kavşaklarda bazı sınıf ayrımı, bölünmüş.
Genellikle seyahat süresini en aza indirmek için otoyollardan veya otoyollar alacak şehir içinde büyük mesafeler üzerinden seyahat etmek isteyen motorlu taşıt sürücüleri. Bir geçiş yolu otoyol, köprü olarak aynı sınıfta olduğu zaman (ya da daha az sıklıkta, bir alt geçit) geçiş için yol inşa edilecek.Otoban yüksek ise, geçiş yolu bunun altında geçecek.

Minimum hız belirtileri bazen yayınlanmıştır (giderek daha nadir olsa da) ve genellikle aracın dört-yollu yanıp sönen ışıklar çekici diğer motorlu araçlara seyahat daha yavaş bir hız belirtmelidir herhangi bir araç daha yavaş 40 mil (64 km / s) seyahat olmadığını göstermektedir. Alternatif yavaş haberi daha-hızları karayolu / otoyol yayınlanmıştır hız sınırı dayanan, yürürlüğe olabilir.

Otoyollardan ve otoban sistemleri de uzak ve bölgesel şehirler bağlamak için inşa edilir, önemli sistemleri Interstate karayolları, Autobahnen ve Çin Halk Cumhuriyeti Otoyolu Ağı içerir.

Tek yönlü sokaklar
Gibi büyük şehirlerde gibi daha sofistike sistemlerde, bu kavram daha genişletilmiş: Bazı sokaklarda tek yönlü olarak işaretlenir ve bu sokaklara tüm trafik tek yönde akması gerekir, ama kaldırımlarda yayaların genellikle bire kadar bir sınırlı değildir yol hareketi. Bir sürücü o zaten dönmek için diğer sokakları kullanmanız gerekir geçirilen bir hedefe ulaşmak isteyen. Genellikle trafik daha hızlı hareket ve kavşakları basitleştirmek eğilimindedir izin beri bireysel sürücülere getirebilir sakıncaya rağmen tek yönlü caddelerde Kullanımı, büyük ölçüde trafik akışını artırabilir.

Sıkışık trafik

Trafik zirve saat trafik ile Melbourne, Avustralya Monash otoban yavaşlatır.
Ana madde: Trafik sıkışıklığı
Bazı yerlerde trafik hacmindeki sürekli acele saat veya olarak anılacaktır zaman dönemleri sırasında, sürekli, son derece büyüktür. İstisnai olarak, bir araç çarpışma veya bir engelin üst trafik, inşaat gibi, aynı zamanda bir trafik sıkışmasına neden kısıtlı olabilir. Trafik sıkışıklığı ile ilgili bu dinamikler trafik akışı olarak bilinir. Trafik mühendisleri bazen hizmet düzeyi açısından trafik akışının kalitesini ölçmek.

Ölçülen trafik verisi, trafik sıkışıklığının ortak zamanmekansal ampirik özellikleri niteliksel olarak farklı ülkelerde farklı karayolları için aynı olduğu tespit edilmiştir. Bu ortak özelliklerden bazıları Kerner’ın üç fazlı trafik teorisinde geniş hareket reçel ve sıkışık trafik senkronize akışı evrelerini ayırt.

Bitirim
Ana madde: Rush saat
Çoğu büyük şehirlerde iş günlerinde, trafik sıkışıklığı nedeniyle aynı zamanda yol kullanarak araçların çok sayıda günün öngörülebilir zaman büyük yoğunluğa ulaşır. Yüksek trafik yoğunluğu döneminde sıklıkla bir saat geçmektedir, ancak bu olgu, acele saatlik veya zirve saat denir.

Tıkanıklık azaltma
Ana madde: Trafik sıkışıklığı
Bitirim politikaları
Bazı şehirler Bitirim trafik ve kirliliğin azaltılması ve toplu taşıma kullanımını teşvik etmek için politikalar benimsemelidir. Örneğin, São Paulo, Manila [kaynak belirtilmeli] ve Mexico City’de, her araç Bitirim sırasında yollarda seyahat yasak olduğu haftanın belirli bir günü vardır. Her araç için günlük plaka numarası alınır ve bu kural trafik polisi tarafından ve ayrıca bu konu rencide sürücülerine bilet bilgisayarlı görüntü tanıma sistemleri tarafından desteklenen stratejik olarak konumlandırılmış trafik kameraları yüzlerce yürütür.

Sadece iki (bazı yerlerde üç) veya daha fazla kişiyi taşıyan otomobil tarafından kullanılabilir – Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da birkaç otoyollar (Yüksek Yapı Araç Lane bir “HOV Lane” olarak adlandırılır) özel bir şerit var. Ayrıca, birçok büyük şehirler ve merkezi iş bölgesi önde gelen arteriyel sokaklarında acele saat boyunca sıkı park yasakları uyguladı var. Belirlenen günlük saatlerinde, bu birincil yolları üzerinde park edilmiş araçların bilet ve sahibi pahasına çekme istemi tabidir. Bu kısıtlamaların amacı, mevcut trafik kapasitesini en üst düzeye çıkarmak amacıyla, mevcut ek bir trafik şeridini yapmaktır. Ayrıca, çeşitli şehirler vatandaşların yaşadıkları ve çalışma yere bağlı olarak başkaları ile gezintileri sağlayabilir bir kamu telefon hizmeti sunuyoruz. Bu politikaların amacı, araç yollarda sayısını azaltmak ve böylece acele saat trafik yoğunluğunu azaltmak için.

Ölçülü Otoyollardan da acele saat trafik kontrolü için bir çözüm değildir. On-rampalar ölçülü diğer yerler arasında yer Phoenix, Arizona ve Seattle, Washington, uygulamaya konulmuştur. Bitirim sırasında, trafik işaretleri otoyol üzerinde devam etmek için ışığın yanıp başına bir araba izin için yeşil ışık ile birlikte kullanılır.

Şufa hakkı
Bazı bölgelerde, acil müdahale yeşil onların rota değişikliğinin boyunca ışıklar sahip yüksek öncelikli seyahat var, bu tür acil müdahale araçları, özellikle yangın söndürme cihazı sağlayan bir mobil Kızılötesi Verici gibi özel ekipmanları ile sağlanır. Bu yöntemlerin arkasındaki teknoloji (tetikleyebilir ve bazı büyük koridorlar için yeşil ışık kontrol edebilecek) (bireysel yangın cihazı sinyal kafasına alıcıları ile doğrudan iletişim ile donatılmış olabilir) optik sistemlerine itfaiye panellerinden, gelişti . Diğer alanlarda, toplu taşıma otobüsleri yeşil ışık almak için özel donanımları var.

Yoğun nüfuslu alan boşaltılması gereklidir acil durumlarda, yerel yetkililer yolun tüm şeritler bakılmaksızın orijinal akışının uzak bir tehlike bölgesinden yol açan bu contraflow şeritli tersine, enstitü olabilir. Kenara acil durumlar, contraflow da Bitirim sırasında veya (otomobil çok sayıda aynı anda mekan terk ediyor) Bir spor etkinliğinin sonunda trafik sıkışıklığını hafifletmek için kullanılabilir. Örneğin, Lincoln Tüneli altı şeritli üç gelen ve trafik hacmine bağlı olarak bir iki / dört yapılandırması için üç giden değiştirilebilir.Brezilyalı karayolları Rodovia dos Imigrantes ve Rodovia Anchieta Atlantik kıyısında São Paulo bağlayın. Neredeyse her iki Karayollarının tüm şeritler genellikle ağır sahil trafiğine izin vermek için hafta sonları tersine çevrilir.Karayollarının reversibilitesinin birçok ek karayolu rampalar ve karmaşık kavşakları gerektirir.

Ana maddeler: Çift Yönlü Trafik ve sağ ve sol trafik
Ters yönde gidiyor Trafik birbirlerinin yolunu engellemek yok böyle bir şekilde ayrılmalıdır.En temel kural yolun sol veya sağ tarafı kullanmak için olup olmadığıdır.

Trafik düzenlemeleri
Ayrıca bakınız: Kategori: Yolun Kuralları
Birçok ülkede, yolun kuralları onları bozduğu için yasal gereklilikleri ve cezalar ortaya koyan, yasalaşmıştır.

Birleşik Krallık, kurallar makul ve güvenli sürücü nasıl yükümlülüklerini de tavsiyeler içerir Karayolu Kanunu belirtilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, trafik yasaları kendi trafik kodları sayesinde devletler ve belediyeler tarafından düzenlenir. Bunların çoğu Tekdüzen Araç Kanunu kısmen azından dayanır, ancak eyaletten eyalete farklılıklar vardır. Birisi araç cinayet veya adam öldürme taahhüt, bir kaza bir sahne kaçar sürece Florida gibi eyaletlerde, trafik hukuku ve ceza hukuku, bu nedenle ayrı, onlar küçük bir trafik suçu sadece suçlu. Bununla birlikte, örneğin, sadece hız sınırı üzerinde 5 kilometre seyahat için bir kabahat suçlu, Güney Carolina gibi tamamen kendi trafik yasasını suç var devletler, bu yüzden.

Organize trafik
Öncelik (yol hakkı)
Ayrıca bakınız: Sağ-of-way (anlam ayrımı)
Vasıta seyahat amaçlanan kurslar kesişir çünkü çoğu diğer araç ve yayalar ile çatışma içine gelir ve dolayısıyla birbirlerinin yolları ile müdahale. Ilk gitmek için hakkı olan kurar genel prensip “yol hakkı” denir, ya da “öncelikli” olduğunu. Bu çelişkili yolun bir kısmını ve kim diğer yapar kadar beklemek zorunda kullanma hakkına sahiptir kim kurar.

İşaretler, sinyaller, işaretler ve diğer özellikleri genellikle öncelik açık yapmak için kullanılır. Böyle dur işareti gibi bazı işaretler, neredeyse evrenseldir. Hiçbir belirti veya işaretler olduğunda, farklı kurallar konuma bağlı olarak görülmektedir. Bu varsayılan öncelik kuralları ülkeler arasında farklılık ve ülke içinde bile değişiklik gösterebilir. Tekdüzelik doğru Trendler gerekli yol hakkı kurulması için standart trafik kontrol cihazları (işaretler, sinyaller ve işaretler) emreder Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi ile uluslararası düzeyde örneklenmiştir.

Yaya geçitleri (veya yaya geçitleri) nüfuslu alanlarında yaygındır, ve yayalar araç trafiğinde önceliği olduğunu gösteriyor olabilir. En modern şehirlerde, trafik sinyal meşgul yollarda yol hakkı kurmak için kullanılır. Birincil amacı her yolunun onun trafik organize bir şekilde kavşağa kullanabilirsiniz hangi bir zaman süresi vermektir. Her yol için atanan zaman aralıkları gibi trafik hacmi, yayaların ihtiyaçlarına, ya da diğer trafik sinyalleri farkı gibi faktörleri hesaba çekmek için ayarlanabilir. Yaya geçitleri, diğer trafik kontrol cihazları yakınında olabilir; onlar da bir şekilde düzenlenmemiş ise, kullanım sırasında, araçlar onlara öncelik vermelidir. Bir kamu yolda trafik genellikle özel erişim çıkan trafik gibi diğer trafiğinde önceliği vardır; demiryolu geçitleri ve drawbridges tipik istisnalar vardır.

Kontrolsüz trafik
Kontrolsüz trafik şerit çizgilerinin ve trafik kontrol sinyallerinin yokluğunda geliyor.Yol yeterince geniş olup olmadığını işaretli şerit olmadan yollarda, sürücülerin uygun tarafa tutmak eğilimindedir. Sürücüler sık sık başkalarının sollamak. Engeller yaygındır.

Kesişme herhangi bir sinyal veya işaret dili var ve yoğun bir kesişme noktasında belirli bir yol baskın olabilir – yani, onun trafik akar – hakimiyeti araçlar sıraya alınmış diğer yol değiştirdiği zaman trafikte bir mola kadar. Dört araç birbirine yan üzerinde yüz eğer iki dik yolların kesiştiği noktada, bir trafik sıkışması meydana gelebilir.

Dönüş
Sürücüler genellikle düz bir çizgi seyahat ve başka bir yol üzerine veya özel mülkiyet üzerine çevirmek sona isteyeceksiniz. (Genellikle “at gözlüğü” veya “göstergelerin” olarak bilinir) aracın yönlü sinyaller genellikle böylece diğer sürücüler uyararak açmak için kişinin niyetini duyurmak için bir yol olarak kullanılır.Kalkış (genellikle 3 saniye olarak yürütülür çok önce trafik akımı (ve doğal) akışına ayrılmak için bir sürücü niyetini belirtmek için: amacı tüm ülkelerde aynı olmalıdır rağmen yönlü sinyallerinin fiili kullanım, ülkeler arasında büyük ölçüde değişir bir kılavuz).

Bu genellikle trafik dönüm ihlali açmak için beklemek için durdurmak zorunda olacak anlamına gelecektir ve bu onları takip ama açmak istemiyorum sürücüler için rahatsızlık neden olabilir. Özel şerit ve tornalama için korunan trafik işaretleri bazen sağlanmaktadır nedeni budur. Korumalı bir şerit etkisiz olacaktır ya da inşa edilemez kalabalıklaştı kesişim, tornalama tamamen yasaklanmış olabilir, ve sürücüler dönüş gerçekleştirmek için “blok etrafında sürücü” için gerekli olacaktır. Birçok şehirler oldukça sık bu taktik işe; San Francisco, nedeniyle yaygın uygulama, üç doğru dönüşler yaparken bir “San Francisco sola dönmek” olarak konuşulduğu bilinir. Aynı şekilde, Taipei City gibi birçok kavşaklar açmak için blok etrafında sürücü doğrudan sol dönüşler, belirtileri genellikle doğrudan sürücüleri sağlamak için çok meşgul.

Torna kurallar hiçbir şekilde evrensel vardır. Örneğin, 1977 ve 2012 yılları arasında Yeni Zelanda (sürücü-on-sol ülke için), tornalama trafik karşıt yol vermek zorunda kaldığı birden fazla şerit vardı sürece (aynı yol almak isteyen trafik dönüm sağ, ama sonra bir araç şeritleri) atladı durumda bir dikkat gerekir. Yeni Zelanda Roundabouts hariç 25 Mart 2012 tarihinde bu özel kuralı kaldırılmış ya da bir ver Way veya Dur işareti ile indirgenen zaman. [6] kural ilk sürücü karışıklığa neden ve birçok kavşaklar gerekli ya da hala tadilat, [7] değişikliğini gerektirir rağmen sonunda bir ölümü ve yıllık 13 ciddi yaralanmaları önlemek için tahmin edilmektedir.

Birden fazla şeritli yollarda, dönüm trafik genelde açmak isteyen yönüne şeride yakın hareket etmesi bekleniyor. Örneğin, trafik genellikle kesiştiği önce sağdaki şeritte hareket edecek sağa niyetinde. Aynı şekilde, sol dönüm soldaki şeride hareket edecektir trafik. Örneğin trafik otorite sağdaki iki şerit hangi durumda sürücülerin bunlardan hangisi açmak için alabilir, sağa dönüş için olacağını karar nerede bu kuralın istisnaları bulunabilir. Yerine otorite zoruyla daha doğal yükselmeye gayri desenleri adapte olacak, dünya trafiğinin belirli bölümlerinde; sürücüleri diğer şeride dönüşler yapmak amacıyla diğer sürücüler tarafından kullanılan dönüş sinyalleri gözlemlemek (ve güven) için, örneğin yaygındır.Sağ şeritte çeşitli araçlar tüm doğru dönerek Örneğin, bir aracın ileri-için-sağ şeritte gelebilir ve diğer sağ dönen araçlarla paralel olarak bunu yaparken, sağ yanı sıra çevirin.

Kesişme
Ana madde: Kavşak (yol)

San Jose Bu kavşak, California crosswalks, sola dönüş şeritleri ve trafik ışıkları vardır.

Trafik sağda sürücüler bir ülkede bir Göbekli içinde hareket şeması. Bir dönel trafik ilk dolaşan trafik verimli sonra merkezi bir ada etrafında çepeçevre akarsuları hangi yol kavşağında da trafik sakinleştirici cihazın, bir türüdür. Trafik çevrelerin aksine, bir dolambaçlı araçlar giren aracın üzerinde önceliğe sahiptir, park izin verilmez ve yayaların genellikle merkez adada yasaktır.

Yukarıda görüldüğü gibi iki yönlü caddelerde bir örnektir kesiştiği diyagramı (trafik yolun sağ tarafında akar).Doğu-Batı sokak her iki yönden dönüş şerit bıraktı, ancak Kuzey-Güney sokak bu kavşakta dönüş şeritli yapmamışlar değildir.Doğu-Batı sokak trafik ışıkları da engelsiz sola dönüşlerde yapılabilir olduğunu göstermek için yeşil sola dönüş okları vardır. Yaya geçitlerinde için bazı olası işaretler örnek olarak gösterilmektedir.
Kıta Avrupa’nın çoğunda, varsayılan kural haklarına öncelik vermek, ama bu belirtileri ya da yol işaretlerinin tarafından geçersiz kılınabilir, ve Fransa gibi, bu ülkelerin bazılarında T-şekilli kavşaklarda, en geçerli değildir. Orada, öncelik başlangıçta her gezgin sosyal rütbesine göre verildi, ancak erken otomobil hayatında bu kural uygulanamaz sayılır ve hala geçerlidir kural, (sağa öncelik) Droite à priorite ile değiştirildi. Droite à priorite kılınır değil bir Göbekte, aksi takdirde bir dolambaçlı ne olacağı konusunda trafik daire girmeden yol verir. Çoğu Fransız Roundabouts şimdi vermek-şeklim daire girerek trafik işaretleri var, ancak bu Arc de Triomphe çevresinde Place de l’Etoile gibi eski kuralın üzerinde işlem bazı dikkate değer istisnalar, orada kalır. Kıta Avrupa’da kullanılan sağa Öncelik işaretler, işaret, sinyal, ve yetkili kişilerin artan bir hiyerarşisi tarafından geçersiz kılınabilir.

Birleşik Krallık’ta, öncelik genellikle böylece neredeyse (trafik sinyallerinin hükmü hariç) halka açık yollarda arasındaki tüm kavşaklar büyük bir yol ve minör yolun bir kavram var, işaret veya işaretlerle gösterilmektedir. Kıta Avrupası’nda kullanılan varsayılan vermek-way-to-sağ kural aksi belirtilmedikçe varsayılan yol hakkına sahip alışkın çoğu İngiliz ve İrlandalı sürücüler için sorunlara neden olur. Düşük trafik kavşaklarından çok küçük bir oranı işaretlenmemiş – genellikle konut veya kırsal alanlarda. Burada kural “büyük bir özenle devam” [8] yani aracı yavaşlatmak ve kesişen yolda trafiği kontrol etmektir.

Diğer ülkeler kavşaklarda yol hakkı kurmak için yukarıdaki örneklere benzer çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu, varsayılan öncelik sağdan trafiğe verim için, ama bu genellikle bulvar kural gibi, trafik kontrol cihazları veya diğer kurallar geçersiz kılınır. Bu kural trafik yoğun yolun trafik verim gerekir küçük bir yol ya da sokaktan gelen önemli bir yol girerek, ama belirtileri genellikle hala yayınlanmıştır olduğunu tutar.Bulvar kural majör ve minör yol üstünde kavramı, ya Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi’ne taraf olan ülkelerde bulunabilir öncelikli yollar ile mukayese edilebilir.

Dik kavşaklar Ayrıca “dört-yollu” kavşak olarak bilinen, bu kesişme birbirlerine çapraz yollar için en yaygın yapılandırma ve en temel türüdür.

Trafik sinyalleri 4-yollu bir kavşak kontrol etmezseniz, işaretler veya diğer özellikleri tipik hareketlerini kontrol ve net öncelikler yapmak için kullanılır.En yaygın düzenleme tek bir yol diğeri üzerinde önceliğe sahip olduğunu göstermek için, ancak bir kavşağa yaklaşırken tüm trafik verim gerekir ve durdurmak için gerekli olabilir karmaşık durumlar vardır.

Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, ve Kanada’da, dört-yollu durur denilen her girişinde bir dur işareti, dört-yollu kavşaklar vardır. Başarısız bir sinyali veya yanıp sönen kırmızı ışık dört-yollu durdurmak, ya da bir all-yol Dur eşdeğerdir. Dört yol için özel kurallar içerebilir durdurur:

Dört yönlü durur kullanan ülkelerde, yayalar daima yaya geçitlerinde, önceliklidir – imzalı veya başka boyalı sürece – hatta yaklaşık olarak doğru açılarda her kesiştiği kaldırımlar mantıksal devamından olarak var işaretlenmemiş olanlar, en.
Hangi araç ilk durağı satırında durdurur – veya durdurma çizgi ise yaya geçidi önce – önceliğe sahiptir.
İki araç aynı anda durdurulduğunda, öncelik sağdaki araç verilir.
Üç araç aynı anda durursa eğer mümkünse, öncelikli, ters yönde gidiyor iki araç verilir. [Kaynak belirtilmeli]
Dört araç durursa, sürücüler genellikle kurmak için yol hakkı jestleri ve diğer iletişim kullanabilirsiniz. [Kaynak belirtilmeli]
Avrupa ve diğer yerlerde, benzer kavşaklar vardır. Bunlar, bir kavşak temsil eden siyah bir X ile bir tehlike işareti (Karayolu İşaret ve Sinyalleri Viyana Sözleşmesi’ne göre) özel işaretler ile işaretlenmiş olabilir.Kavşak kontrolsüz olduğunu ve varsayılan kuralları geçerli bu işaret sürücüleri bilgilendirir. Avrupa ve Kuzey Amerika’nın birçok alanda kontrolsüz dört-yollu kavşaklarda geçerli varsayılan kuralları hemen hemen aynıdır:

Yayalar için Kurallar genellikle böyle bir kavşakta önceliğe sahip Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada yayaların, ülkeye göre değişir.
Tüm araçlar, onların sağdan yaklaşan herhangi bir trafik öncelik vermelidir
Araç aynı yolda sağa çevirmekle veya devam ediyorsa o zaman, devam edebilir.
Araçlar bu trafik de sola dönülerek sürece de, karşı yönden gelen yaklaşan trafiğe öncelik vermek zorundadır sola dönülerek.
Kesişim sıkışık ise, araç yön alternatif ve / veya bir defada sağa bir araç öncelik yakmalısın. [Kaynak belirtilmeli]
Yaya geçitleri
Ana madde: Yaya geçidi
Yayalar, genellikle yolun bir tarafından diğerine çapraz ve yolda seyahat araçlarının yol içine gelebilir bu sayede gerekir. Birçok yerde yayalar tamamen kendileri bakmak için onlar hiçbir trafik onları tehdit edeceğini görebilirsiniz zaman yani, yol ve haç uyulmalıdır bırakılır. Kalabalıklaştı şehirler genellikle yayalar geçmeye beklenen yolun şeritleri bulunmaktadır yaya geçitleri sağlamak.

Yaya geçitleri gerçek görünümü büyük ölçüde değişir, ancak en yaygın iki maçta: paralel beyaz çizgiler veya (2) iki adet uzun yatay beyaz çizgiler (1) bir dizi. O karanlık kaldırım karşı daha bariz olarak öne çıkıyor Eski genellikle tercih edilir.

Bazı yaya geçitleri de yayalar çapraz böylece araçlar düzenli aralıklarla durdurmak yapacak bir trafik sinyal eşlik ediyor. Bazı ülkeler yaya geçmeye niyetini savunmak için bir düğmeye basmak gerekir “akıllı” Yaya sinyalleri var. Hiçbir yayalar sinyal amaçsızca araç trafiği durdurmak için neden asla mevcut olduğunda trafik sinyal, yani kendisini planlamak için bu bilgileri kullanacak. Bazı ülkelerde, yaklaşan trafik radar veya yol yüzeyi gömülü elektromanyetik sensörler tarafından izlenir ve hız ihlali tespit edilirse yaya geçiş ışıkları kırmızı ayarlanır. Bu aşağıda hız vb atıfları, bakın Hız sınırlarını verilmesine gerek olmadan yerel hız sınırını zorlamayı etkisi vardır.

Trafik sinyalleri olmadan yaya geçitleri de yaygındır. Bu durumda, trafik yasaları genellikle geçerken yaya yol hakkına sahip olduğunu belirtmektedir ve bir yaya geçişi kullandığında araç durdurmak gerektiğini söyledi. Ülkeler ve sürüş kültürleri bu saygı hangi ölçüde olarak büyük ölçüde değişebilir. Nevada eyaletinde otomobil yaya geçidi sinyal özellikle yaya geçidini yasaklayan yol hakkına sahiptir.

Bazı yargı kapısında ya da geçitlerinde dışında herhangi bir yere yol kullanarak yasaklamak, jaywalking adlandırılır. Diğer alanlarda, yayaların karşıdan karşıya geçerken araç trafiğinde yol hakkı istedikleri yere çapraz ve sahip hakkına sahip olabilir.

Çoğu alanda, bir kesişme sürece yollar yaklaşık dik açılarla karşılamak gibi, boyalı olmasa bile, bir yaya geçidi sahip olduğu kabul edilir. Bu kural yürürlükte olmayan yerlerde örnekleri İngiltere ve Hırvatistan bulunmaktadır.

Yaya geçitleri aynı zamanda uzak kavşaklar mesafede bulunan olabilir.

Hemzemin geçitler
Ana madde: Hemzemin geçit

Amerika Birleşik Devletleri’nde, tipik bir demiryolu geçişinde bir örneğidir.
Bir hemzemin geçit yol tarafından bir demiryolu bir hemzemin kavşak olduğunu. Güvenlik sorunları nedeniyle, genellikle kapatılabilir kapıları, geçiş çan ve uyarı işaretleri ile donatılmıştır.

Hız limitleri
Ana madde: Hız sınırı
Bir çarpışma meydana gelirse zarar bir taşıtın hızına bağlı olarak, daha zor hale gelir çarpışma önleme daha yüksek ve büyük olur. Bu nedenle, dünyanın birçok ülkelerinin yollarda izin verilen azami hızını sınırlamak. Vasıta yayınlanmıştır maksimum daha yüksek hızlarda tahrik olması gerekiyordu değildir.

Hız limitlerini zorlamak için, genellikle iki yaklaşım kullanılmaktadır.Polis sokaklarda devriye ve araçların hızını ölçmek için özel ekipman (genellikle bir radar birimi) kullanın ve hız sınırı ihlal ettiği tespit edilen araç kenara çekip için Amerika Birleşik Devletleri’nde, yaygındır. Brezilya, Kolombiya ve bazı Avrupa ülkelerinde, otomatik olarak sürücüleri hız algılar ve daha sonra uygulanması ve postalama için kullanılan bir araç plakasının fotoğrafı (veya plaka numarası), alacak şehrin yayılmış bilgisayarlı hız ölçme cihazları vardır bilet.ABD’de birçok yargı yanı sıra bu teknolojiyi kullanır.

Almanya’da geliştirilen bir mekanizma olduğu koridor boyunca senkronize yeşil ışıklar için seyahat optimal hızı bir göstergesidir Grüne Welle, ya da yeşil dalga,. Hızlı veya daha yavaş ışıkların davranış tarafından belirlenen hızdan daha yüksek hızla çok sayıda kırmızı ışıkları karşılaşmaya sürücüsü neden olur. Bu hız ya da trafik akışını engelleyen sürücüleri etmemektedir. Yukarıda, ilgili trafik dalga ve yaya geçitlerinde bakın.

Sollama
Ana madde: Sollama
Sollama (ya da geçen) aynı yönde hareket eden bir veya daha fazla araç bir başka araç tarafından geçirildiği bir manevra anlamına gelir. Bölünmüş bir çizgi veya overtaker tarafında bir kesik çizgi olduğunda güvenli olduğunda, iki-şeritli bir yolda, sürücü geçeceği olabilir. Birçok özel bir durum gerektiren rağmen çoğu ülkelerde çok şeritli yollarda, sollama, “yavaş” hatlarının izin verilir. Aşağıda “Çarpışma” Bkz.

Birleşik Krallık ve Kanada’da, özellikle şehir dışı yollarda, yakın sürücüye sağlam bir beyaz veya sarı çizgi sollama o şeritte izin olduğunu belirtmek için kullanılır. Bir çift beyaz veya sarı çizgi ne yan sollamak olabilir anlamına gelir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, sağlam bir beyaz çizgi şerit değiştirirken cesaretini ve bir çift beyaz çizgi şerit değiştirme yasak anlamına gelir anlamına gelir.

Lanes
Dosya: Göteborg ubt.ogv değiştirilmesi şeritli
Göteborg, İsveç’te 8 şeritli yolda şerit değiştirme
Bir sokak yeterince geniş yan yana seyahat birkaç araç kapasiteli olduğunda trafik, yani şeride kendisini organize trafik paralel koridorlar için, bu olağandır. Bazı yollar hareketinin her yönü için bir şerit var ve diğerleri her yön için birden şerit var. Çoğu ülke kaldırım işaretlerinin her kulvarın sınırlarını ve ne için kullanılır gerekir seyahat yönünü açıkça belirtmek için geçerlidir. Diğer ülkelerde kulvarlar da hiç işaretler var ve sürücüler sezgi ziyade görsel uyaranın çoğunlukla onları izleyin.

Onlar istedikleri gibi aynı yönde giden birden fazla şeritli yollarda, sürücülerin genellikle yolları arasında kayabilir, ancak diğer sürücülerin rahatsız etmeyecek bir şekilde yapmak gerekir. Kültürler “şeritli mülkiyet” konusunda büyük ölçüde değişebilir Sürüş: Bazı ülkelerde, bir şeritte seyahat sürücüleri diğer sürücülerin rutin diğer sürücüler ileri geri kaydırmaya bekliyoruz olurken içinde seyahat etme hakkının çok koruyucu olacaktır.

Tanımlama ve sollama

Bölünmüş karayolları üzerindeki şeritler için olağan atama hızlı şeritli yolun kenarına yolun merkezine bir yakın ve yavaş olmasıdır. Sürücüler genellikle sollama sürece daha fazla trafik sıkışıklığı ile tüm şeritler sıklıkla kullanılır rağmen, yavaş şeritte tutmak için bekleniyor.

Ne zaman solda sürüş:

Daha hızlı trafiği için belirlenmiş şerit sağda.
Yavaş trafiği için belirlenmiş şerit solda.
Çoğu otoban çıkışları solda.
Yetişme sola bazen sağa izin edilir ve.
Ne zaman sağda sürüş:

Daha hızlı trafiği için belirlenmiş şerit solda.
Yavaş trafiği için belirlenmiş şerit sağda.
Çoğu otoban çıkışları sağda bulunmaktadır.
Yetişme sağa sola zaman izin verilen ve kapanır.
Karayolu Trafik Viyana Sözleşmesi Ülkeler parti sollama ve şerit atama hakkında yeknesak kurallar var. “Her sürücü trafik yönüne uygun anayol kenarına tutmak zorundadır” (diğer şeyler arasında) kongre ayrıntıları ve “trafik yönüne ki uygun için karşı tarafında bunu olacaktır sollama Sürücüleri”, gelecek trafik varlığında veya olmaması durumunda bile. Bu kurallara izin istisnalar işaretleri veya işaretler aksi dikte gerekir hangi döndürme veya ağır trafik, trafik hatlarında, ya da durumunu içerir. Bu kurallar yaklaşan trafik yollarda daha sıkı uyulması olabilir, ama yine de çok şeritli ve bölünmüş karayolları üzerinde uygulamanız gerekir. Avrupa’da birçok ülke trafik ve yollarda Viyana Sözleşmelere taraf. Tabela gönderilen sürece veya 80 km / saat (50 mil) üzerinde hız sınırı olan bir yolda “yavaş” sokağın dışında herhangi bir şeritte seyahat, (bir sözleşme tarafı değildir) Avustralya suçtur, In aykırı olarak veya sürücü sollama olduğunu.

Kuzey Amerika’da birçok alanda sollama sürece yavaş şeride kaldıkları hakkında herhangi bir yasa yoktur. Bu bölgelerde, Avrupa’nın pek çok farklı olarak, trafik daha bile yavaş bir şeritte, herhangi bir yan tarafına geçmek için bırakılır. Bu uygulama Amerika Birleşik Devletleri’nde “sağda geçen” olarak bilinen (yaygındır [kaynak belirtilmeli]) ve Birleşik Krallık’ta ve “teşebbüs” “İçeride sollama”. Duble tek tek şeride söz konusu olduğunda, bir ters yönde hareket trafiğini dikkate almaz.Orta şerit iç kulvarda araçların sollama için kullanılır ise iç kulvar (sert omuz yanında yani bir) normal seyahat için kullanılan şeride eder.Dış şerit (trafik yaklaşan yani yakın) orta şeritte araç sollama için kullanılır.Aynı ilke üçten fazla şeritli duble ile yatıyor.

ABD-devlet-özel uygulamalar

Sollama sürece en sağ şeridi kullanmak için genel bir yolda tüm trafiği gerektiren yasalar olmasına rağmen (örneğin Louisiana, Massachusetts ve New York gibi) bazı ABD eyaletleri, bu kural genellikle göz ardı edilir ve nadiren çok şeritli yollarda zorlanan. Böyle Colorado gibi bazı devletler, sol şeritte sadece sollama vurgulamak ve yaygın yol öfke denilen psikolojik bir durumu önlemek için yasalar ve bazı yolları üzerinde hızları veya araç kısıtlayan işaretlerin bir arada kullanabilirsiniz.

California, araba çok şeritli yollarda herhangi bir şeridi kullanabilirsiniz. Trafik genel akışı daha yavaş hareket Sürücüler hızlı araçlar için açık bir yol tutmak için (Kaliforniya Araç Kanunu (CVC) 21.654 tarafından) en sağ şerit içinde kalmak ve böylece trafik hızlandırmak için gereklidir. Koşulları (CVC 21754) tarafından izin Ancak, hızlı sürücüler yasal yavaş şerit geçebilir. Ama CVC de karayolunda kendi yöne gittiğini dört veya daha fazla şeritli varsa sağ şeritte kalmak, ya da sağ iki şerit için kamyon gerektirir. California’da eski otoyollardan, ve bazı otoyol kavşak, sık sık “Tamam sol şeritte AÇIK KAMYON” veya benzeri işaretler yapıyor, soldaki rampaları varsayılan kuralı geçersiz kılmak için gerekli “KAMYON TÜM ŞERİT KULLANABİLİRSİNİZ”. Lane bölme, ya da trafikte arabaların arasındaki boşlukta motosiklet sürme, sürece güvenli ve ihtiyatlı bir şekilde yapıldığı gibi izin verilir. [9]

Tek yönlü yollar
Ana maddeler: Tek yönlü trafik ve Çift yönlü
Trafik kapasitesini ve güvenliği artırmak amacıyla, bir rota trafik her yönü için, iki veya daha fazla ayrı yollar olabilir. Alternatif olarak, belirli bir yol tek yönlü ilan olabilir.

Yüksek hızlı yollar
Ana maddeler: Sınırlı erişim yol ve Kontrollü erişim karayolu
Büyük şehirlerde, sıradan sokakları ve caddeleri ile başka şehrin bir parçası hareket eden, zaman alıcı trafik genellikle hemzemin kavşaklar, keskin dönüşlerde yavaşladığını yana olmak işaretlenmiş yolları ve minimum hız sınırı eksikliği daraltabilir. Bu nedenle, büyük şehirlerde trafikten daha hızlı yollar inşa etmek için yaygın bir uygulama haline gelmiştir. Kentsel alanlarında yüksek hızda erişim sağlamak için kullanılan yolların iki farklı türü vardır:

Kontrollü erişim otoyol (veya otoyol), tam kontrollü erişim ve kalite ayrılmış kavşaklarda (çapraz trafik) ile bölünmüş çok şeritli karayolu. Bazı Otoyollardan yerel kullanımına bağlı olarak adlandırılan otoyollar, süper karayolları veya Sapanlar vardır. Otoyollardan Erişim tamamen kontrol edilir; giren ve otoyol bırakarak tek dereceli ayrılmış kavşak izin verilir.
Sınırlı erişim yolu (adı otoyol ya da otoyol ifade etmez bölgelerde genellikle denir otoban), bazı veya kontrollü erişim karayolunun özellikleri ile birçok yolun bir alt dereceli tipi: genellikle geniş bir çoklu şeritli cadde, sık sık kavşaklarda bazı sınıf ayrımı, bölünmüş.
Genellikle seyahat süresini en aza indirmek için otoyollardan veya otoyollar alacak şehir içinde büyük mesafeler üzerinden seyahat etmek isteyen motorlu taşıt sürücüleri. Bir geçiş yolu otoyol, köprü olarak aynı sınıfta olduğu zaman (ya da daha az sıklıkta, bir alt geçit) geçiş için yol inşa edilecek.Otoban yüksek ise, geçiş yolu bunun altında geçecek.

Minimum hız belirtileri bazen yayınlanmıştır (giderek daha nadir olsa da) ve genellikle aracın dört-yollu yanıp sönen ışıklar çekici diğer motorlu araçlara seyahat daha yavaş bir hız belirtmelidir herhangi bir araç daha yavaş 40 mil (64 km / s) seyahat olmadığını göstermektedir. Alternatif yavaş haberi daha-hızları karayolu / otoyol yayınlanmıştır hız sınırı dayanan, yürürlüğe olabilir.

Otoyollardan ve otoban sistemleri de uzak ve bölgesel şehirler bağlamak için inşa edilir, önemli sistemleri Interstate karayolları, Autobahnen ve Çin Halk Cumhuriyeti Otoyolu Ağı içerir.

Tek yönlü sokaklar
Gibi büyük şehirlerde gibi daha sofistike sistemlerde, bu kavram daha genişletilmiş: Bazı sokaklarda tek yönlü olarak işaretlenir ve bu sokaklara tüm trafik tek yönde akması gerekir, ama kaldırımlarda yayaların genellikle bire kadar bir sınırlı değildir yol hareketi. Bir sürücü o zaten dönmek için diğer sokakları kullanmanız gerekir geçirilen bir hedefe ulaşmak isteyen. Genellikle trafik daha hızlı hareket ve kavşakları basitleştirmek eğilimindedir izin beri bireysel sürücülere getirebilir sakıncaya rağmen tek yönlü caddelerde Kullanımı, büyük ölçüde trafik akışını artırabilir.

Sıkışık trafik

Trafik zirve saat trafik ile Melbourne, Avustralya Monash otoban yavaşlatır.
Ana madde: Trafik sıkışıklığı
Bazı yerlerde trafik hacmindeki sürekli acele saat veya olarak anılacaktır zaman dönemleri sırasında, sürekli, son derece büyüktür. İstisnai olarak, bir araç çarpışma veya bir engelin üst trafik, inşaat gibi, aynı zamanda bir trafik sıkışmasına neden kısıtlı olabilir. Trafik sıkışıklığı ile ilgili bu dinamikler trafik akışı olarak bilinir. Trafik mühendisleri bazen hizmet düzeyi açısından trafik akışının kalitesini ölçmek.

Ölçülen trafik verisi, trafik sıkışıklığının ortak zamanmekansal ampirik özellikleri niteliksel olarak farklı ülkelerde farklı karayolları için aynı olduğu tespit edilmiştir. Bu ortak özelliklerden bazıları Kerner’ın üç fazlı trafik teorisinde geniş hareket reçel ve sıkışık trafik senkronize akışı evrelerini ayırt.

Bitirim
Ana madde: Rush saat
Çoğu büyük şehirlerde iş günlerinde, trafik sıkışıklığı nedeniyle aynı zamanda yol kullanarak araçların çok sayıda günün öngörülebilir zaman büyük yoğunluğa ulaşır. Yüksek trafik yoğunluğu döneminde sıklıkla bir saat geçmektedir, ancak bu olgu, acele saatlik veya zirve saat denir.

Tıkanıklık azaltma
Ana madde: Trafik sıkışıklığı
Bitirim politikaları
Bazı şehirler Bitirim trafik ve kirliliğin azaltılması ve toplu taşıma kullanımını teşvik etmek için politikalar benimsemelidir. Örneğin, São Paulo, Manila [kaynak belirtilmeli] ve Mexico City’de, her araç Bitirim sırasında yollarda seyahat yasak olduğu haftanın belirli bir günü vardır. Her araç için günlük plaka numarası alınır ve bu kural trafik polisi tarafından ve ayrıca bu konu rencide sürücülerine bilet bilgisayarlı görüntü tanıma sistemleri tarafından desteklenen stratejik olarak konumlandırılmış trafik kameraları yüzlerce yürütür.

Sadece iki (bazı yerlerde üç) veya daha fazla kişiyi taşıyan otomobil tarafından kullanılabilir – Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da birkaç otoyollar (Yüksek Yapı Araç Lane bir “HOV Lane” olarak adlandırılır) özel bir şerit var. Ayrıca, birçok büyük şehirler ve merkezi iş bölgesi önde gelen arteriyel sokaklarında acele saat boyunca sıkı park yasakları uyguladı var. Belirlenen günlük saatlerinde, bu birincil yolları üzerinde park edilmiş araçların bilet ve sahibi pahasına çekme istemi tabidir. Bu kısıtlamaların amacı, mevcut trafik kapasitesini en üst düzeye çıkarmak amacıyla, mevcut ek bir trafik şeridini yapmaktır. Ayrıca, çeşitli şehirler vatandaşların yaşadıkları ve çalışma yere bağlı olarak başkaları ile gezintileri sağlayabilir bir kamu telefon hizmeti sunuyoruz. Bu politikaların amacı, araç yollarda sayısını azaltmak ve böylece acele saat trafik yoğunluğunu azaltmak için.

Ölçülü Otoyollardan da acele saat trafik kontrolü için bir çözüm değildir. On-rampalar ölçülü diğer yerler arasında yer Phoenix, Arizona ve Seattle, Washington, uygulamaya konulmuştur. Bitirim sırasında, trafik işaretleri otoyol üzerinde devam etmek için ışığın yanıp başına bir araba izin için yeşil ışık ile birlikte kullanılır.

Şufa hakkı
Bazı bölgelerde, acil müdahale yeşil onların rota değişikliğinin boyunca ışıklar sahip yüksek öncelikli seyahat var, bu tür acil müdahale araçları, özellikle yangın söndürme cihazı sağlayan bir mobil Kızılötesi Verici gibi özel ekipmanları ile sağlanır. Bu yöntemlerin arkasındaki teknoloji (tetikleyebilir ve bazı büyük koridorlar için yeşil ışık kontrol edebilecek) (bireysel yangın cihazı sinyal kafasına alıcıları ile doğrudan iletişim ile donatılmış olabilir) optik sistemlerine itfaiye panellerinden, gelişti . Diğer alanlarda, toplu taşıma otobüsleri yeşil ışık almak için özel donanımları var.

Yoğun nüfuslu alan boşaltılması gereklidir acil durumlarda, yerel yetkililer yolun tüm şeritler bakılmaksızın orijinal akışının uzak bir tehlike bölgesinden yol açan bu contraflow şeritli tersine, enstitü olabilir. Kenara acil durumlar, contraflow da Bitirim sırasında veya (otomobil çok sayıda aynı anda mekan terk ediyor) Bir spor etkinliğinin sonunda trafik sıkışıklığını hafifletmek için kullanılabilir. Örneğin, Lincoln Tüneli altı şeritli üç gelen ve trafik hacmine bağlı olarak bir iki / dört yapılandırması için üç giden değiştirilebilir.Brezilyalı karayolları Rodovia dos Imigrantes ve Rodovia Anchieta Atlantik kıyısında São Paulo bağlayın. Neredeyse her iki Karayollarının tüm şeritler genellikle ağır sahil trafiğine izin vermek için hafta sonları tersine çevrilir.Karayollarının reversibilitesinin birçok ek karayolu rampalar ve karmaşık kavşakları gerektirir.
Akıllı ulaşım sistemleri

Trafik


Bize Ulaşın

Adres : Darülaceze Caddesi Hilton Sitesi No:39/B
Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0543 545 1 888
Santral : 0212 220 72 62
Fax : 0212 220 72 42
E-Posta : info@tamkasko.com