Category Archives: Sigorta

 • 0

Araç Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama

Zorunlu Trafik sigortası Hesaplama

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama 2016 Yılı ile birlikte gelen yeni trafik sigortası şartları fiyatları direkt olarak etkiledi, özellikle risk grubu taşıyan ve daha önce hasar almış yada potansiyel hasar riski taşıyan kişi yada araçlara uygulanan zamlar sigorta şirketlerine göre değişmektedir.

En uygun trafik sigortası hesaplama

En uygun trafik sigortasını yaptırmak oturduğunuz yerden birden çok firmanın teklifini alarak en uygun sigorta fiyatına ulaşabilir %60’a varan sigorta avantajından yararlanabilirsiniz.

Online Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik Sigortanız için en uygun fiyat teklifini almak istiyorsanız hemen başvurun, sizin için en uygun zorunlu trafik sigorta fiyatınızı sunalım.

 

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama


 • 0

Online Trafik Sigorta Teklifi

Tags : 

Online Trafik Sigorta Teklifi

Zorunlu trafik sigorta tekliflerinizi acenteleri tek tek dolaşmadan dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. 2016 yılında sigorta fiyatlarının yeni yasa ve yönetmeliklere bağlı olarak yükselişi her sigorta şirketinin farklı fiyatlar sunması ve sizin bu araştırmadan mahrum kalarak % 60 fiyat avantajından mahrum kalmamanız için online teklif oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Online En Uygun Trafik Sigorta Teklifi

En uygun trafik sigorta tekliflerine ulaşmak için online olarak başvurunuzu tamamlayın sigorta şirketlerinin size sunacağı fiyatlar arasından en uygun olanı yaptırın. En uygun trafik sigorta teklifini bulmak için yapmış olduğumuz araştırmalar tamamen ücretsiz olarak size sunmuş olduğumuz bir hizmettir.

Online Ücretsiz En Uygun Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortanızı en uygun fiyatlar ile ücretsiz araştırma hizmetimizden yararlanmak için sizde başvurunuzu hemen yapın karlı çıkın ! Aşağıda bulunan bağlantı üzerinden gerekli başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

online trafik sigorta teklifi


 • 0

Online Sigorta Hesaplamak

Online Sigorta Hesaplama

online sigorta hesaplaması yaparken birçok firmadan teklif alabilir istediğiniz firma ile çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizde sitemizden online sigorta ihtiyaçlarınıza yönelik ürünlerimiz ile ilgili başvuru yapın Tamkasko Sigortalı olmanın keyfini çıkarın.

 

Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik sigortası teminat ve limitleri tüm sigorta şirketlerinde aynıdır, sigorta şirketleri farklı olarak vermiş olduğu yol yardım çekici lastik değiştirme benzin bitmesi araç bozulması gibi durumlarda asistan hizmetlerini ek ücretli olarak trafik sigortanıza ekleme imkanı sunmaktadır. Sizde en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için hemen teklif alın.

trafik

trafik

 

Kasko Sigortası Hesaplama

Kasko Sigortanız ile ilgili tüm teklifler TAMKASKO’da sigortanız TAM olsun teminatlarınızı eksiksiz çalışalım hasar sonrasında keşke demeyin.. tüm sigorta şirketlerinden ihtiyaçlarınıza uygun teklifleri toplayalım sizin için en iyi kasko poliçesini sunalım. Sizde en uygun fiyatlara en kapsamlı kasko sigortası tekliflerine ulaşmak için hemen teklif alın.

Kasko

Kasko

 

Sağlık Sigortası Hesaplama

Sağlık sigortanız için alanında uzman personelimiz ihtiyaçlarınıza uygun Kapsamlı ve En uygun fiyatlı Özel Sağlık Sigortası tekliflerini sunuyoruz. Sizde Sağlık Sigortası yaptırmadan önce bizden teklif alın. Karşılaştırmalı Sigorta şirketlerinden alınan size özel teklifleri görmeden sağlık sigortanızı yaptırmayın.. hemen başvurun..

saglik-orta


 • 0

DASK

Dask

Doğal Afet Sigortaları Kurumu kelimelerinin baş harflerinden oluşan Dask  isim açılımı Zorunlu Deprem Sigortası olan kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Hazine Müsteşarlığı tarafından denetlenmekte olan kurum 7 kişilik bir heyet tarafından ve sigorta tekniğine uygun olarak yönetilir. Doğal Afet Sigortaları ise 1999 Marmara Depremi sonrası gündeme gelen zorunlu deprem sigortasına verilen isimdir. Kurumun ve sigortanın amacı konutları depreme karşı güvence altına almak, oluşacak hasarın maddi yükünü paylaşmak, devletin bu nedenlerle katlanmak zorunda kaldığı maddi yükü azaltmak ve ileride olabilecek felaketler için bir fon oluşturarak hazırlıklı olmak, toplumumuza sağlıklı yapılanma ve sigorta gerekliliği bilincini yerleştirmek.

 

dask

 

Belediye sınırları içinde kalan meskenleri korumak amacıyla geliştirilmiş bir sigorta sistemi olarak Zorunlu Deprem Sigortası tanımlamak mümkündür. Yasal olarak yaptırılması zorunludur. Bu nedenle tapu dairelerinde, ipotek ya da alım satım gibi işlerde söz konusu bina için Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi olması şartı aranmaktadır. Deprem nedeniyle ya da deprem sonrasında oluşabilecek yangın, tsunami, yer kayması, infilak gibi olayların sigorta edilmiş olan binaya ve tamamlayıcı kısımlarına verdiği hasarları naddi olarak karşılamak poliçe kapsamı içinde kalmaktadır. Poliçe bedeli binalara göre belirlenmiş ve sabit olduğu için sigorta şirketleri arasında ödenecek prim açısından herhangi bir fark yoktur.

Zorunlu deprem sigortanızı hemen hesaplamak için hemen yukarıdaki Dask Hesapla Görseline tıklayarak hemen zorunlu deprem sigortası  hesaplayabilir ve 2 dakika içerisinde kredi kartına taksitli yada peşin olarak satın alabilirsiniz. Doğal afetler durumunda maddi risklerinizi azaltmak için zorunlu deprem sigortası   hemen hesaplayın bir yıl içerisinde oluşabilecek risklerde teminat kapsamına alın.

 


 • 0

Kasko Teminatları

Kasko Teminatları

Kasko sigortası size ait olan aracın karıştığı bir kaza ya da diğer nedenlerle hasar alması durumunda zararınızı maddi olarak karşılamanızı sağlayan, hasara karşılık tazminat almaya hak kazandığınız bir sigorta türüdür. Sigorta isteğe bağlı olarak yapılan ve kapsamı sigortalının isteklerine ya da ihtiyaçlarına göre genişletilebilmektedir. Bu nedenle sigorta poliçesi satın almak istediğinizde farklı fiyatlarla karşılaşmanız normaldir. Sigorta kapsamında sunulan aracı vurma, araca vurulması, çalınma, yangın gibi standart hasarlar tüm poliçelerde yer alsa da farklı ihtiyaçlarınıza ya da isteklerinize göre değişik ek teminatları kapsayan sözleşmeler yapılabilir. Bu nedenle kasko sigortası hesaplama tahmin ettiğinizden biraz daha zahmetli ve karışık bir iş olabilir.

Tabi ki standart bir kasko poliçesi teklifi alıp değerlendirme şansınız da bulunmakta. Eğer ek teminatlar ihtiyacınız yoksa ya da standart bir poliçenin fiyatına bakarak ek teminatlar için de yaklaşık bir karşılaştırma yapabileceğinizi düşünüyorsanız teklif almak çok kolay bir iş. Kasko sigortası hesaplama için kullanılan araca istenilen bilgileri girdiğinizde çok kısa sürede hesaplama sonucunu ve kasko sigortası poliçesi için verilen teklifi alabilirsiniz.


 • 0

Tam Kasko Sigortası Yaptırmak

KASKO SİGORTASI

Hemen Başvurun

ARAÇ SAHİBİ TC VERGİ NUMARASI

PLAKA

TELEFON

ASBİS YADA BELGE SERİ NUMARASI

E-POSTA ADRESİ

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta türüdür. Kaza durumunda karşı taraftaki aracı değil sigorta sahibinin aracında oluşan hasarı teminat altına alır. Tabi sadece kaza durumunda uğradığınız hasarları değil iradeniz dışında oluşabilecek diğer hasarlara uğraması durumlarında da sigortalıya tazminat ödenmesini sağlar. Sigorta poliçesinin kapsamında kalan ve standart olarak yer alan çalınma veya yanma gibi durumlar harici için de geçerli olmak üzere sigorta kapsamı genişletilebilir. İsteğe bağlı bir sigorta türü olduğu için sigorta yaptıran kişinin istekleri doğrultusunda ek teminatları karşılayacak şekilde poliçenin kapsamını genişletmek mümkündür.

Sigortayı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu tabi ki poliçenin ihtiyaçlarınız olabilecek teminatları kapsayacak şekilde düzenlenmiş olmasıdır. Bu konu önemlidir çünkü ödeyeceğiniz prim ve başınıza gelebilecek şanssızlıklar sonucu alabileceğiniz tazminat ve tazminat tutarları bu konuya bağlıdır. Kasko sigortası yaptırdığınızda sigortanın başlangıç ve bitiş tarihlerini öğrenmeniz yerinde olacaktır. Aynı şekilde sözleşmede belirtilmiş olan hasarları ve bunları hangi süreler içinde sigorta şirketine bildirmeniz gerektiğini de tam olarak öğrenmek ileride sorunlar yaşamanıza engel olacaktır.


 • 0

Pert Kasko

Pert Kasko

Pert kasko, motorlu araçlara yapılan kasko sigortalardan biri olup aracın pert haline gelmesi halinde bile o aracın hasarının maddi yükümlüğünün tamamen kasko firması tarafından karşılanması şeklinde işleyen bir sistem olmaktadır. Pert Kasko tam anlamıyla bir araç tamamıyla tanınmaz hale gelse bile kasko tarafından bu maddi hasarın sınırsızca karşılanması olarak bilinir. Önceden kaskosu yapılmış ve belli durumlar sonrasında perte çıkmış bir aracın tüm masrafları karşılansa bile kasko firmasının verdiği teminatların maddelenmesi şöyle olmaktadır;

 • Motorlu aracınızın herhangi bir karayolu veya demiryolunda motorlu veya motorsuz bir araçla kaza yapması halinde
 • Motorlu taşıtınızla isterseniz durur halde isterseniz de hareket halinde olun her iki durumda da hareketli bir cisim sizin aracınıza çarparsa
 • Durur haldeyken doğal bir olaya veya bir aracın size çarpmasına maruz kalmanız halinde
 • Motorlu aracınızın yanması halinde
 • Motorlu aracınız çalınırsa
 • Motorlu aracınızın herhangi bir parçası başka kişiler tarafından sizden habersizce sökülürse veya çalınmaya kalkışılırsa

Bu durumların hepsi Pert Kasko sigortası kapsamına girmektedir.


 • 0

Sağlık Sigortası Fiyatları

Vatandaşların büyük bir bölümü, Türkiye ‘de devlet tarafından karşılanan sağlık hizmetleri bulunduğu halde ekstra olarak özel sağlık sigortası yapmaktadırlar. Bunun sebebi, özel hastanelerde tedavi olma istekleridir. Sağlık Sigortası Fiyatları, özel hastanelerde muayene veya tedavi olmak için ödenen ücretlerden çok daha uygun olmaktadır. Sağlık sigortası yaptırmak isteyen bir kimse, bu konuyla ilgili bir firmaya başvuruda bulunduğu zaman hemen vatandaşın sağlık geçmişi sorulur. Çünkü, her vatandaş için belirlenen özel sağlık sigortası ücretleri farklı olmakla birlikte küçük değişiklikler olmaktadır. Bu değişiklikler ise bazı ölçütler baz alınarak belirlenmektedir. Bu ölçütler, bahsi geçtiği gibi sağlık sigortası yaptırmak isteyen vatandaşın sağlık geçmişi olmaktadır. Eğer, kişinin geçmişinde veya şu anda geçirdiği ciddi rahatsızlıklar varsa bu kişiye özel sağlık sigortası yapmayı çoğu firma kabul etmez. Özel hastanelerde daha konforlu ve daha kaliteli hizmet almak isteyen kişiler, özel sağlık sigortalarını her yıl yaptırmaktadırlar. Çünkü, özel hastanelere verilen paralar yanında Sağlık Sigortası Fiyatlarına ödenen miktarlar çok az olmaktadır.


 • 0

Sağlık Sigortası Hesaplama

SAĞLIK SİGORTASI HESAPLAMA

Sağlık sigortası hizmeti hem kendiniz hem de aile üyeleriniz için faydalanmanızın bir zorunluluk olmadığı ama gerekli sayılabilecek bir hizmettir. Çünkü bu sigorta türü ile çeşitli sağlık sorunlarınız için normal şartlar altında erişemeyeceğiniz tedavilere ulaşma şansınız olur. Sigortadan faydalanarak yurt içinde ya da yurt dışında istediğiniz ya da ihtiyacınız olan doktorlardan ya da özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz. Tabi ki alacağınız hizmet sigorta poliçesi kapsamında kalıyor olmalı. Tabi poliçe kapsamı da yatarak ya da ayakta hizmet alma gibi seçeneklere göre değişebilir. Bu nedenle sağlık sigortası hesaplama işi biraz farklı ve uzman kişilerce yapılması daha uygun olacak bir iştir.

Ayrıca sigorta 1 yıllık bir süre için yapılan bir sigortadır. Başlangıçta sigorta edilmenizi engelleyecek bir durum ya da hastalık olmaması gereklidir. Sigortaya başvurduktan sonra var olan 90 günlük bekleme süresinde sizin de önceden fark etmediğiniz bir hastalığınız ya da sağlık riskiniz olup olmadığını anlamak içindir. Poliçe düzenlenmeden önce verilecek olan sağlık beyanı sağlık sigortası hesaplama işleminde belirleyici, öncelikli etkendir. Teminat ve prim tutarları buna göre belirlenir.


 • 0

Sigorta Fiyatları

Sigorta şirketlerinin sunmuş oldukları sigorta fiyatları farklı görünebilir. Ancak aslında aralarında çok fark bulunmaz. Sadece sağlanan teminat bedeli ve teminatlar farklı olabilir. Örneğin konut sigortası yaptırırken bir şirketin verdiği fiyat diğerinden daha yüksek olabilir. Ama o poliçeyi dikkatli incelerseniz söz gelimi enflasyondan korunma riskini de vermiş olduğu teminatlar kapsamına dahil ettiğini görebilirsiniz. Dolayısıyla sigorta poliçesi seçenekleri yapmış olduğunuz seçim sadece fiyatları kriter almamalı, diğer seçenekleri de göz önünde tutarak belirlenmeli. En iyi seçenek ihtiyacınız olan teminatları belirlemek buna uygun şekilde hazırlanmış olan poliçeler arasından uygun fiyatları ya da uygun ödeme seçeneklerini sunan poliçeyi satın almaktır. Çünkü iki sigorta şirketinin yaptığı teklif yaklaşık aynı fiyatlarla gelebilir ama biri 6 taksit olanağı sağlıyorsa daha uygun bir seçenek olduğu kararına varmak mümkün olacaktır.

Sonuçta sigorta fiyatları şirket politikalarına ya da müşteri sayılarına göre belirlenmemekte. Bazı istatistikler baz alınarak ve koşullar araştırılarak poliçeler için gerekli teminatlar ve fiyatlar belirleniyor. İstatistiklerde ya da koşullarda bir miktar farklılık olsa bile belirlenecek teminatlar ya da fiyatlar çok da farklı olmayacaktır.


 • 0

Sigorta Sorgulama

Sigorta yaptırmak sağlığımız, evimiz, eşyalarımız ya da arabalarımız için teminat sağlayarak geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlar. Bunların başına gelebilecek her türlü hasar ya da felaket karşılamakta çok zorlanacağımız maddi yüklerle karşılaşmamıza neden olabilir. Oysa ufak sigorta primleri ödeyerek ileride meydana gelebilecek risklere karşı kendimizi güvence altına alabiliriz. Gelişmiş ülkelerin çoğunda sigortacılık sektörü çok büyük ve çok geniş imkanlar sunan sektörler. Ülkemizin de o düzeylerdeki hizmete, güvencelere erişmesini sağlamak ve kendi kişisel güvenliğimizi garantilemek için en azından yüksek riskler karşısında bulunan varlıklarımızı sigortalatmak doğru olacaktır. Üstelik tek bir yerden fiyat teklifi almak zorunda da değiliz. İnternet üzerinden kullanacağımız sigorta sorgulama araçları birçok firmanın ürünlerini görmemizi ve karşılaştırma yapmamızı sağlıyor.

Bu sorgulamayı kullanarak değişik teminatlar ve fiyatlar sunan tekliflere erişebiliriz. Böylece kendimiz için en uygun olan sigorta poliçesini hesaplı maliyetle satın alma şansımız olur. Tüm sigorta ürünleri için bu imkanı kullanmak ve doğru fiyatlara ve seçeneklere erişmek mümkün. Sigorta sorgulama ekranlarında beliren teklifler geleceğimiz hatta yakınlarımızın ya da sevdiklerimizin geleceği için yeterli güvenceler edinmemizi sağlayabilir.


 • 0

Tam Kasko Sigorta

Tam Kasko Sigorta

Motorlu araçların sigortalandığı ve belli hasarlar aldığı takdirde sigorta tarafından bütün ücretlerin ödenmesi sistemine kasko adı verilmektedir. Kaskolar ise sürekli güncellenen değişikliklerden oluşmaktadır. Son yapılan değişikliklerde ise Tam Kasko Sigorta adı verilen bir kasko çeşidi düzenlenmiştir. Bu sigorta, eski full kasko ile aynı gelmekte olup en çok teminat veren kasko çeşididir. Motorlu taşıtına tam kasko yaptıran bir kişinin aracı, akıllara gelebilecek her türlü hasarın maddi olarak karşılanmasına olanak sağlar. Bu teminatlar şöyledir;

 • Sel, su baskınları, yangınlar ve bunun doğal afetlerin araç üzerinde yapabileceği hasarlar
 • Motorlu taşıtın bakımsız kalmasından oluşabilecek paslanma, aşınma, çürüme gibi hasarlar
 • Toplumsal olaylarda araca gelebilecek herhangi bir hasar
 • Bazı kurallar çerçevesinde aracın çalınması
 • Araç, bir yarışa katılırsa ve bu yarışın hazırlık aşamasında bir hasar meydana gelirse
 • Kemirgenlerin verebileceği herhangi bir zarar
 • Sınır dışında araca gelebilecek herhangi bir zarar

Bu sayılan hasarların Tam Kasko Sigorta yaptırdığınız aracınızın başına gelmesi takdirde gereken bütün maddi olanağı kasko firması ödemeyi temin eder.

 


 • 0

Trafik Sigortam Ne Kadar

Trafik sigortası her aracın sahip olması gereken bir sigorta çeşididir. Her yıl yinelenmesi gereken bu sigortada her araç sahibi için farklı bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Bu fiyat politikasının birçok kıstası olmasıyla birlikte ilk başta gelen Trafik Sigortası Fiyatları kıstası araç sahibinin sigorta yaptırırken ilk defa araç sahibi olup olmamasıdır. Eğer, trafik sigortası yapılacak aracın sahibi ilk defa bir araca sahip oluyorsa en yüksek trafik sigortası fiyatını öder. Mevcut vatandaş, aracını kullandıktan bir yıl sonra tekrar trafik sigortası yaptırmak istediğinde daha düşük bir fiyat öder ki bir de yıl içerisinde hiç kaza yapmadıysa daha düşük bir ücret öder. Hiç kaza yapmama durumunda bir yıl sonunda ödenen indirimli ücret, hasarsızlık indirimi kapsamına girer. Bir yıl içerisinde trafik sigortası yapılmış olan araç hiçbir hasar almadıysa ve bir kazaya karışıp başka bir araç üzerinde bir hasar yaratmadıysa bu hasarsızlık indirimi her yıl tekrarlanır. Trafik Sigortası Fiyatları, bu şekilde her yıl değişiklik gösterebilir.


 • 0

Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu trafik sigortası adından anlaşılabileceği gibi yasal olarak yaptırmak zorunda olduğunuz bir sigorta türüdür. Trafikte aracınızla karışabileceğiniz ve karşı taraftaki kişide oluşan hasar ya da mal hasarı kayıpları söz konusu olduğunda size maddi güvence sağlar. Yasal bir zorunluluk olması dolayısıyla yaptırmadığınız durumda trafik şube ekiplerinin aracınızı bağlaması ve otoparklarına çektirmesi başınıza gelecektir. Aracı tekrar trafiğe çıkarabilmek ise vakit ve paranızdan kaybetmenize yol açacaktır. Dolayısıyla sigortayı yaptırmama şansınız yok. Bu nedenle trafik sigortası hesaplama hizmetini kullanarak sigorta poliçesinin tutarını ve primlerinizin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz.

Tabi ki trafik sigortası için ödemeniz gereken primler ve poliçe tutarı farklı olacaktır. Çünkü söz konusu poliçeyi satın alacak kişinin koşulları ve poliçe kapsamı farklı özelliklerde olacaktır. Trafik sigortası hesaplama aracını kullanarak sizin için özel oluşturmuş tekliflere ulaşabilirsiniz. Bu tekliflerin poliçe bedellerini, kapsamlarını ve ödenecek prim tutarını değerlendirdikten sonra sizin için en uygun olan zorunlu trafik sigortası poliçesini satın alabilirsiniz. Tabi ki sigortanızın geçerliliğini ve süresini de unutmamayı, kontrol etmeyi ihmal etmemeniz uygun olacaktır.


 • 0

Trafik Sigortası Fiyatları

Karayolları Trafik Kanunu gereğince trafik sigortası yaptırmak zorunda olduğunuz bir sigorta sistemidir. Yasal zorunluluğu dışında bir kazaya karıştığınızda karşı taraftaki kişi ya da mala vermiş olduğunuz zararlara karşı sizi maddi güvence altına almaktadır. Karşı tarafa vermiş olduğunuz ölüm dahil tüm hasarlara karşı maddi güvence temin etmenizi sağlar. Kazayla ilgili olan mahkeme giderleri, avukatlık ücreti gibi hukuksal harcamalarınız ve karşı taraftaki şahsın kaza nedeniyle işinden uzak kalması nedeniyle uğradığı gelir kaybı da sigortanın kapsamı içinde kalır.

Trafik sigortası yasal bir zorunluluk olduğu için yaptırmamanız durumunda aracınızın bağlanması yaptırımı ile karşılaşırsınız. Aracınızı trafik şube otoparkından çıkarmak ise yorucu, zaman alıcı ve maddi açıdan külfetli bir iştir. Bu problemlerle uğraşmak zorunda kalmamak için sigorta poliçenizi zamanında yaptırmanız yerinde olacaktır. Ayrıca geçerliliğini ve süresini kontrol etmek ve gerektiğinde yenilemek de sizi aracınızın bağlanması riskinden koruyacak olan önlemlerdir. Tüm sürücülerin bir kazaya karışma ihtimallerini veya polis çevirmesi ile karşılaşma ihtimallerini düşünerek sigorta poliçesini edinmeleri ve süresi doldukça yenilemeleri karşılaşmak istemeyecekleri sonuçlardan korunmalarını sağlayacaktır.


 • 0

Ucuz Dask Sigortası

Açılımı Doğal Afet Sigortalar Kurumu diye geçmekte olan DASK zorunlu deprem sigortası olarak bilinmektedir. Burada depremlere karşı evlerinizin ve konutlarınız güvenliği düşünülür. Bu sigortayı yaptırmak herkesin zorunlu olduğu bir yaptırımdır. Devletin zorunlu kıldığı bu sigortayı yapan birçok kurum ve kuruluş bulunur. Ucuz Dask Sigortası yaptırmak için hemen araştırmalara başlayabilirsiniz. Firma ve kuruluşlarda fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle size en uygun olanını bulmanız gerekir. Fiyatlar aşağı yukarı aynı seviyede belirlensen de kampanyalar zamanında şirketler indirime gitmektedirler. Dask Sigortasının amacı konutları depreme karşı güvence altına almaktır.

İleride deprem odaklı oluşabilecek sorunlar için fon oluşturmak devletin müdahale gücünü arttırmak gibi amaçlar taşıyan zorunlu deprem sigortası her vatandaşın yaptırması gereken bir sigortadır. Ucuz Dask Sigortası için konutunuzun belgeleri ile ilgili kurumlara başvurarak bu kapsam altında hanenizi sigortalatabilirsiniz. Ülkemizin jeolojik konumu deprem bölgesi olarak risklidir. Her an büyük bir deprem ile karşı karşıya kalabiliriz. Önceden alınan önlemler bu depremleri en küçük hasarlar ile atlatmamızı sağlayacaktır.


 • 0

UCUZ KASKO

İnternetin sunduğu imkanlar günümüzde inanılmaz boyutlarda ve hayatımızı çok kolaylaştırıyor. Birçok ürün için en kaliteli ya da en uygun fiyat tekliflerine internet üzerinden erişmek mümkün. Örneğin aracınızı güvence altına almak için yaptırmak istediğiniz kasko için sigorta fiyatları hesaplama araçlarını kullanabilir ve ucuz kasko tekliflerine erişebilirsiniz. Tabi burada şuna da dikkat etmek lazım: sigorta poliçelerinin sağladığı teminat tutarı ve teminat kapsamları da fiyatlarda önemli bir etken haline gelebilir. Ayrıca şirketler sigorta fiyatları için kendi istatistiklerini baz alabilir ve bunun sonucunda farklı fiyat teklifleri ortaya çıkabilir. Yani bazı marka ve model araçlar için daha uygun fiyatları sunan bir firmanın başka marka ve modeldeki bir araç için vereceği fiyat teklifi daha pahalı olabilir.

Özelikle kasko gibi araca, modeline ya da üretim yılına göre değişebilecek ve aracınızı kullanma şeklinize göre hatta bulunduğunuz yere göre farklı teminatlara ve bu nedenle farklı fiyatlara ulaşabileceğinizi ve bunu gerekebileceğini unutmayın. Ucuz kasko tekliflerini görmek cazip olabilir ama bu sigorta türü için en önemli konunun sağlanacak teminatlar konusu olduğunu aklınızdan çıkartmayın.


 • 0

Ucuz Konut Sigortası

Konut sigortaları mülkünüzün güvence altına alınması için yapılan değerli sigorta türleri arasında yer alır. Bu sigorta türünde hırsızlıktan yangına su baskınlara gibi birçok olumsuz olaya karşı konutunuzun sigortalanması hedef alınır. İçinizin her daim rahat olması ve ailenizle huzurlu bir ev ortamında yaşamak için konu sigortası yaptırmanız uzmanlar tarafından önerilen bir yöntemdir. Sigorta sektörü çok gelişmiş bir sektör olup her aşamada çeşitli kurumlar bu konularda kampanyalar sunmaktadır. Ucuz konut sigortası kapsamında hanelerinizi çok uygun bedeller ödeyerek sigorta güvencesi altına aldırabilirsiniz. konut sigortasında eşyalarınızın da sigortalanması gibi paket halinde sigorta çeşitleri bulunur. Yangın, su baskını ferdi kaza gibi konular ise özel şartlar maddesine girer bunlar için ek bedel ödemeniz gereklidir.

Ucuz konut sigortasında hanenizin olası tehditlere karşı güvenceye alınması esastır. Aynı hizmeti veren iki kurum arasında büyük fiyat farkları olabilir. Burada hizmet aynıyken bir firma diğerine göre marka ismine sahip olduğu için yüksek fiyatlar belirleyebilir. işinizi şansa bırakmayın.

 


 • 0

Ucuz Sağlık Sigortası

Sağlık insanlık için çok gerekli olan ve yabana atılmaması gereken bir olgudur. Sağlık güvencesi altında olmak ise olası acil durumlarda ve ciddi hastalıklarda büyük paralar ödemek zorunda kalmamanıza sebep olacaktır. Günümüzde sigortalı olarak çalışanlar devletin sunduğu imkanlar dahilinde sağlık güvencelerine sahip olsalar da bazı durumlarda bu hizmetler de yeterli olmamaktadır. Kişiler tam da bu noktada özel sağlık sigortalarına başvurmaktadırlar. Maliyet olarak çeşitli kademe fiyatlara sahip olan bu özel sağlık sigortaları keseye göre şekillenmektedir. Ucuz sağlık sigortası yaptırarak sağlığınızı nerede olursanız olun güvence altına almanız kolaydır.

Sağlık sigortalarında çok çeşitli hizmetler sunulur. Özel firmalar bu işe çok fazla değer verdikleri için bulunduğunuz yerden hastalık halinde sizi her türlü gereçleri ve hatta özel helikopter ambulansları dahi kullanarak gelir alırlar. Özel sağlık sigortasına sahip birinin birçok hakkında bulunmaktadır. Bunlar firmalara göre şekillenebilir. Ucuz sağlık sigortası kapsamında bütçe ve ihtiyacınıza göre en uygun sağlık paketlerini belirleme şansınız vardır. Bütçenize uygun paketler özel sağlık sigortası yaptırmanın kolaylıkların faydalanabilirsiniz.


 • 0

Ucuz Sigorta Hesaplama

Sigorta insanların can ve mallarını güvence altına aldıkları bir sistemdir. Bu sistem dahilinde olan insanlar belirli periyotlarda ödedikleri pirimler ile olası kaza ve hastalık durumlarında yüksek faturalar ile karşılaşmak zorunda kalmazlar. Tabi ki insanlar için bu sigorta bedellerinin de uygun fiyatlarda olması gereklidir. Ucuz sigorta hesaplama yapılmadan önce öncelikle hangi sigorta çeşidinden yaralanılacağına karar verilmelidir. Trafik sigortası, kasko sigortası, konut sigortası veya sağlık sigortası. Bunlardan hangisinden yaralanmak istiyorsanız buna göre araştırma ve sorgulama yapmalısınız. İnternet bilgi kaynağı olarak kullanılan en temel gereçtir. İnternette en ucuz sigorta fiyatlarını size sıralayan sitelere ulaşmanız mümkündür. Burada tüm şirketlerin belirledikleri fiyatlar sizlere sıralanır. Ucuz sigorta hesaplama ile en uygun fiyatları veren kurumlardan hizmet almak için teklif alabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu paketlerin şekillendiğini unutmayınız. Tabi ki bazı durumlar için özel fiyat eklemeleri olabilir bu konuda şirketlerin uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Detaylı araştırma yapmadan kesinlikle sağlık sigortası yada konut sigortası yaptırmanız önerilmeyen bir olgudur. Her yerden fiyat ve hizmet sorgulaması yapıp buna göre en uygun olanına karar vermelisiniz.


 • 0

Kasko

Kasko

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta türüdür. Kaza durumunda karşı taraftaki aracı değil sigorta sahibinin aracında oluşan hasarı teminat altına alır. Tabi sadece kaza durumunda uğradığınız hasarları değil iradeniz dışında oluşabilecek diğer hasarlara uğraması durumlarında da sigortalıya tazminat ödenmesini sağlar.

 

Kasko

Kasko Sigortası

Sigorta poliçesinin kapsamında kalan ve standart olarak yer alan çalınma veya yanma gibi durumlar harici için de geçerli olmak üzere sigorta kapsamı genişletilebilir. İsteğe bağlı bir sigorta türü olduğu için sigorta yaptıran kişinin istekleri doğrultusunda ek teminatları karşılayacak şekilde poliçenin kapsamını genişletmek mümkündür.

 

Ucuz Kasko

Sigortayı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu tabi ki poliçenin ihtiyaçlarınız olabilecek teminatları kapsayacak şekilde düzenlenmiş olmasıdır. Bu konu önemlidir çünkü ödeyeceğiniz prim ve başınıza gelebilecek şanssızlıklar sonucu alabileceğiniz tazminat ve tazminat tutarları bu konuya bağlıdır. Kasko sigortası yaptırdığınızda sigortanın başlangıç ve bitiş tarihlerini öğrenmeniz yerinde olacaktır. Aynı şekilde sözleşmede belirtilmiş olan hasarları ve bunları hangi süreler içinde sigorta şirketine bildirmeniz gerektiğini de tam olarak öğrenmek ileride sorunlar yaşamanıza engel olacaktır. Aracınız için en iyi sigortayı seçerken en uygun fiyatlara tam kapsamlı teminatlar ile donatılmış araç sigortanızı temin edebilirsiniz nasıl mı ? sadece birkaç sigorta şirketinden fiyat bakmak yerine Türkiye’nin sektör liderleri sizi hasar konusunda yormadan ihtiyacınız olduğu her anda ulaşabileceğiniz Sigorta Şirketlerinden fiyat teklifleri alıyor ve sizin için en iyi olanı seçiyoruz.


 • 0

Kasko Sigortası Hesaplama

Kasko Sigortası Hesaplama

Kasko sigortası size ait olan aracın karıştığı bir kaza ya da diğer nedenlerle hasar alması durumunda zararınızı maddi olarak karşılamanızı sağlayan, hasara karşılık tazminat almaya hak kazandığınız bir sigorta türüdür. Sigorta isteğe bağlı olarak yapılan ve kapsamı sigortalının isteklerine ya da ihtiyaçlarına göre genişletilebilmektedir. Bu nedenle sigorta poliçesi satın almak istediğinizde farklı fiyatlarla karşılaşmanız normaldir.

Kasko

Kasko

Kasko Sigortası Sorgulama

Sigorta kapsamında sunulan aracı vurma, araca vurulması, çalınma, yangın gibi standart hasarlar tüm poliçelerde yer alsa da farklı ihtiyaçlarınıza ya da isteklerinize göre değişik ek teminatları kapsayan sözleşmeler yapılabilir. Bu nedenle kasko sigortası hesaplama tahmin ettiğinizden biraz daha zahmetli ve karışık bir iş olabilir.

 

Kasko Sigortası Fiyatları

Tabi ki standart bir kasko poliçesi teklifi alıp değerlendirme şansınız da bulunmakta. Eğer ek teminatlar ihtiyacınız yoksa ya da standart bir poliçenin fiyatına bakarak ek teminatlar için de yaklaşık bir karşılaştırma yapabileceğinizi düşünüyorsanız teklif almak çok kolay bir iş. Kasko sigortası hesaplama için kullanılan araca istenilen bilgileri girdiğinizde çok kısa sürede hesaplama sonucunu ve kasko sigortası poliçesi için verilen teklifi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Hesaplama


 • 0

Kasko Sigortası Fiyatları

Kasko Sigortası Fiyatları

Kişilerin sahip olduğu malların sigortalanmasına genel olarak kasko adı verilmesiyle birlikte kasko denildiği zaman genel olarak motorlu taşıtlar anlaşılmaktadır. Vatandaşların motorlu taşıtlarına kasko yaptırmalarının amacı, araçlarının herhangi bir hasara uğraması esnasında o hasarın maddi yükümlülüğünün kasko yapılan firma tarafından karşılanmasını sağlanması olmaktadır.

 

kasko sigortası fiyatları

kasko sigortası fiyatları

Kasko Sigortası Fiyatları Hesaplama

Kasko Sigortası Fiyatları için ödenen para miktarı ise bir anda bir aracın hasarı için kaskonun ödemiş olduğu para miktarından çok daha az olmaktadır. Bir vatandaş, kasko yaptırmak istediği zaman başvuruda bulunduğu kasko firması, o vatandaşın motorlu taşıtına özel bir yıllık fiyat çıkarır. Vatandaş, bu ücreti isterse peşin öder isterse de aylara böldürerek taksitli olarak öder.

 

Kasko Sigortası Fiyatları Sorgulama

Kasko kavramı, trafik sigortasıyla karıştırılmaktadır fakat aralarında önemli bir fark vardır. Kasko herhangi bir motorlu aracın kendisine zarar geldiğinde yalnızca o aracın hasarını maddi olarak karşılar. Trafik sigortası ise karşı aracın hasarını da maddi olarak karşılamaktadır. Bu bakımdan Kasko Sigortası Fiyatları, vatandaşların trafik sigortasına ödenen ücretlerden de oldukça büyük farklılıklar göstermektedir.

 

Kasko Sigortası Fiyatları


 • 0
sigorta kasko

Dask Hesaplama

Dask Hesaplama

Dask Açılımı Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatı, DASK hesaplama için kullanılacak yöntemleri ve sigorta bedeli yani teminat tutarının nasıl belirleneceğini anlatır. Buna göre de ödeyeceğiniz prim miktarı belirlenmiş olur.

Dask Sorgulama

 

Dask Tarifeye göre 5 risk bölgesi ve 3 farklı yapı tarzına göre belirlenen tarife fiyatları vardır. Teminat tutarı sigorta ettirilecek yapı için geçerli olan tarife fiyatıyla çarpılınca prim tutarınız belirlenmiş olur. Deprem risk bölgeleri Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’na göre belirlenir. Bu şekilde belirlenmiş olan 5 bölge daha doğrusu 5 risk derecesi mevcuttur. Yapı tarzı ise çelik-betonarme-karkas yapılar, yığma kagir yapılar ve diğer yapılar olarak belirlenmiştir.

dask-orta

Dask Fiyat Hesaplama

Dask Belirlenmiş olan 5 risk bölgesini farklı yapı şekilleri olarak belirtilmiş olan 3 yapı tarzı ile bir tablo üzerinde eşleştiren tarife binanız için kullanılacak temel çarpanı belirlemiş olur. Sigorta bedelinin yani teminat tutarının belirlenmesi için ise tespit edilmiş olan metrekare birim maliyetleri binanın brüt yüzölçümü ile çarpılır. DASK hesaplama için bulunan teminat tutarı ile binanın yapı tarzı ve risk bölgesine göre tarifede belirtilmiş olan tarife fiyatı çarpıldığında ödemeniz gereken Dask prim tutarı belirlenmiş olur.

Dask


 • 0
tam sigorta

Tam sigorta nedir ?

Tam Sigorta nedir ?

Tam Sigorta Nedir ?Sigortalı yönünden ödenen belirli bir prim karşılığında, sigortalının parayla ölçülebilen bir menfaatini zarara uğratan, poliçe kapsamında bulunan bir rizikonun meydana gelmesi biçiminde sigorta şirketinin tazminat ödemeyi kabul ettiği bir anlaşmadır.

Tam

Tam

Poliçe nedir?
Sigorta poliçesi sigortalı ve sigortacının hak ve borçlarının yer aldığı, sigorta bedeli, primi, prim ödeme zamanı ve yeri, sigorta konusu, risk yeri ve teminatın süresinin belirtildiği,muafiyetler, özel ve umumi şartlardan oluşan bir belgedir.

Poliçenin ana teminatı ne manasına gelmektedir?
Tarifede belirtilen ve poliçede verilmesi mecbur olan teminat veya teminatlardır.

 

Tam Kasko Sigorta

ek teminat nedir?
Tarifede verilmesi mecbur olmayıp sigorta ettiren tarafından seçilebilen teminatlardır.

Aşkın sigorta nedir?
Sigorta ederinin sigorta değerinden büyük olduğu pozisyonlarda aşkın sigorta oluşmaktadır. Aşkın sigortada sigorta değerini aşan kısım geçersizdir.

eksik sigorta nedir?
Sigorta bedelinin sigorta değerinden küçük olduğu durumlarda eksik sigorta oluşmaktadır. Tam hasar zorunda poliçedeki sigorta bedeli ödenirken kısmi hasarlarda ödenecek tazminat sigorta bedelinin sigorta değerine olan oranına göre tetkik ediliyor.

ibraname nedir?
Hasar anında sigortacının sigorta sözleşmesinden doğan borcunu yerine getirdikten sonra sigortalıdan aldığı ve sigortacının sigortalıya başka borcunun olmadığını belirten belgedir.

Tecditname nedir?
Yıllık poliçenin bitim tarihinde tıpkı kuruluş vasıtası ile yeni poliçe yapıldığında, yeni poliçe tecditname şekilde tanımlanır.

Muafiyet nedir?
Sigortalının hasarın belirlenen bir kısmına katılması durumudur. Hasar halinde belirlenen muafiyet miktarına kadar olan hasarın sigortacı sebebi ile ödenmediği, bu miktarı geçen meblağın ödendiği muafiyete tenzili muafiyet; belirlenen muafiyet miktarına kadar olan hasarın ödenmediği, bu miktarı geçen meblağın ise kesintisiz ödendiği muafiyete entegral muafiyet denir.

Reasürans nedir?
Sigorta şirketinin mali yapısı doğrultusunda üstlendiği risklerden kapasitesini aşan kısımlarını öteki bir şirkete devretmesi işlemine reasürans diyoruz.
müşterek sigorta (koasürans) nedir?
aynı rizikonun aniden çok kuruluş yönünden ortaklaşa teminat altına alınmasıdır. Sigortalıya üstünde ortak sigortaya katılan sigorta şirketlerinin katılım paylarının ve imzalarının olduğu tek bir poliçe verilebileceği bunun gibi ayrı ayrı poliçelerde düzenlenebilir.

Sigortalı ve sigorta ettiren nedir?
Sigorta ettiren poliçedeki sigorta kıymeti için belirlenen prim tutarını ödeyen kişidir. Sigortalı ise poliçede yer piyasa rizikonun mülkiyet ya da menfaat sahibi, hasar şeklinde tazminata adalet ele geçiren kişidir.

Zeyilname nedir?
Poliçenin yürürlüğü sırasında meydana gelebilecek her çeşitli değişiklikleri belirten ve söz konusu poliçenin ayrılmaz bir parçası olan ilave sözleşmedir.

internet üzerinden bir yıldan kısa süreli kasko sigorta poliçesi düzenlenmesi olası müdür?
Bir seneden kısa süreli düzenlenememektedir.

internet üzerinden hangi tip araçlar için öneri yada poliçe alabilirim?
internet üstünden araç tipi otomobil (hususi) oto poliçe teklifi verilir.

Taksitli şekilde düzenlediğim poliçemi peşine çevirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
alıcı hizmetleri merkezimizle iletişime geçmeniz şeklinde, var poliçeniz iptal edilecek, iadesi yapılacak ve yerine yeni poliçe düzenlenebilecektir.

Tam Kasko Sigorta Nasıl Temin Edilir ?

Sanal POS ne anlamına geliyor?
Sanal POS ile poliçe ödemeleriniz seçmiş olduğunuz ödeme seçeneğine göre (peşin veya taksitli şekilde) kredi kartınızdan poliçe prim miktarı kadar bloke konularak, kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirilir. Poliçe prim ödemelerinizi ve taksitlerinizi takip etmenize gerek kalmaz.

alıcı bilgilerimi güncellemek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Sitemizde yer sektör “aza girişi” bölümünden giriş yaparak bilgi güncelleme adımından kişisel bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Güncelleme yapamadığınız alanlarla ilgili değişiklikler için alıcı hizmetleri birimimizi

0212 220 7262 yada 0543 545 1 888 numaramızdan ulaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu ve e-mail bilgilerimi yanlış girersem ne olur?
Cep telefonu ve e-posta, poliçe, bilgilendirme formu ve şifre bunun gibi ciddi teferruatları göndermek amacıyla kullanılmaktadır. Sitemize aza olduğunuzda e-mail adresiniz kullanıcı adınız şekilde atanacaktır. Size hususi ayrıcalıklı hizmetlerinizden yararlanmak için bu bilgilerinizin doğru bilgiler olması gerekiyor.

Tam


 • 0
sigorta kasko

Axa Sigorta Sağlık Fiyatları

Axa Sağlık Sigortası Poliçe Prim Fiyatı Hesaplama

Axa Sağlık Sigortanızı nasıl alırsınız ? kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmadan oturduğunuz yerden sadece 1 dakika içerisinde aşağıda bulunan sağlık sigortası poliçe fiyatı hesaplama teklif formunu doldurun. En kısa sürede Axa Sağlık Sigortası karşılaştırmalı teklifleri edinin.

Axa Sağlık

Axa Sağlık

Mutlu bir gelecek için Axa Sağlık Sigortanızı yaptırın.

Axa Sağlık sigortası avantajları

Her Zaman ne deriz ? Sağlık Olsun..
Konumuz Axa Sağlık Sigortası olduğunda hepimiz kendimiz ve çevremizdekiler için en iyi olanı istemekteyiz..  tedavi Ufak bir hastalık durumunda iyi olmak ve mümkün olduğu en kısa sürede iyileşmek için ne gerekirse yapıyoruz.

 

Axa Sağlık Sigortası Hesaplama

 
Limitsiz
2 ayrı planda hazırlanan Limitsiz Axa sağlık Sigortası hayatınızdaki olası sıhhat sorunlarına karşı maddi tedbir getiriyor. Poliçe ödeme ve taksitlerde kolaylıklarıyla, değişen ihtiyaç ve yaklaşımlara aradığınız yanıtları bugünden alın. Tamkasko “ati güvencesi” kavramının taşıdığı sorumluluğun bilinciyle size bu sigorta programını sunuyor…
Özel Sağlık Sigortası
Sağlık konusundaki endişelerinizi tümüyle sona erdiren yepyeni bir sıhhat sigortası sunuyor: Axa sıhhat Sigortası’ndan 0-64 (dahil) yaş arasındaki sıhhatli herkes başvuru yapabilir. Aile Sağlık Sigortası ile çocuklar ve eşler tek bir poliçe ile teminat altına alınabilir..
Axa Sağlık Sigortası
Birden çok sağlık sigorta paketi olan olan Axa sıhhat Sigortası hayatınızdaki olası sağlık sorunlarına basit ve ekonomik çözümler getiriyor…
Aile Hekimliği
Aile Hekimliği Sigortası sizin ve aile bireylerinizin sıhhat konusundaki endişelerini sona erdiren yepyeni bir sağlık sigortasıdır. Yetkili profesyonel aile hekimi ve, Ailenizin sağlık sorunları ile iligili sorunlarda; yalnızca hastalık döneminde değil, sağlık döneminde de koruyucu, yöneltici, eğitici ve çağdaş bir hizmete kavuşuyorsunuz…
Özel Sağlık
üç ayrı planda hazırlanmakta olan hususi sağlık Sigortası hayatınızdaki olası sağlık sorunlarına uygar ve kapsamlı çözümler getiriyor. istediğiniz hekim yahut sağlık kapsamında olan özel hastane ve poliklinik, Gerekli tedavi hizmetlerinizden faydalanarak , harcamalarınızı limitiniz dahilinde gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Üstelik ihtiyaçlarınıza özel teminat ve limitlerinizi kendiniz belirleyerek..
Tamamlayıcı Sağlık
Axa Tamamlayıcı sıhhat Sigortası Avantajı ile beraber Anlaşmalı bütün özel hastanelerde ayrı planda hazırlanmakta olan Tamamlayıcı sağlık Sigortası hayatınızdaki mümkün sıhhat sorunlarına en uygar önlemi getiriyor. Prim ödeme kolaylıkları, değişen ihtiyaç ve yaklaşımlar ile aradığınız yanıtları bugünden alın…
Yurtdışı Sağlık
meslek veya tatil nedeni ile yurtdışına seyahat ettiğinizde yanınızda sıhhat güvencenizi de götürüyor musunuz? Yurtdışı sıhhat Sigortası’yla size dünya çapında bir sağlık güvencesi sunuyor…
Axa Sağlık

 • 0

Axa Sigorta Trafik Fiyatları

Axa Sigorta Trafik Fiyatları

Türkiye’nin bir numaralı sigorta şirketi…

Axa sigorta ayrıcalığını yaşamak ve şu ana kadar almış olduğunuz trafik sigortası fiyatlarından daha iyi bir fiyat almak isterseniz aşağıda bulunan hesaplama formunuzu doldurmanız yeterlidir…

Axa Sigorta Trafik Sigortası Hesaplama

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

“Axa Sigorta Trafik Fiyatları”


 • 0

Axa Sigorta Kasko Fiyatları

Axa Sigorta Kasko Fiyatları

Türkiye’nin bir numaralı sigorta şirketi…

Axa sigorta ayrıcalığını yaşamak ve şu ana kadar almış olduğunuz fiyatlardan daha iyi bir fiyat almak isterseniz aşağıda bulunan hesaplama formunuzu doldurmanız yeterlidir…

Axa sigorta kasko Sigortası Hesaplama

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

“Axa Sigorta Kasko Fiyatları”


 • 0

En ucuz Trafik Sigortası

En Ucuz Trafik Sigortası

Trafik sigortanızı en ucuz fiyatlara yaptırmak istiyorsanız aşağıda bulunan numarayı aramanız yeterli olacaktır.

 

Çağrı Merkezi : 0543 545 1 888

 

Zorunlu trafik sigortası hesaplama


 • 0

Trafik Sigortası Hesaplama 2015

Trafik Sigortası Hesaplama 2015

Online Trafik Sigortası hesaplama

zorunlu trafik sigorta fiyatınız öğrenmek için aşağıda bulunan formu doldurunuz.

 

ARAÇ SAHİBİ TC VERGİ NUMARASI

PLAKA

Telefon

ASBİS YADA BELGE SERİ NUMARASI

E-POSTA ADRESİ

PROMOSYON KODU

 

Zorunlu trafik sigortası olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları direkt olarak bağlanır ve trafik şubelerinin otoparklarına çekilir.

Yalnızca maddi değeri olan cezayı ödeyerek yola devam etmek mümkün olmayabilir.

Araç, o an trafikten men edilerek çekilir.

Bu aşamada Maalesefki  aracınızı geri almak sanıldığı kadar kolay değildir.

Öncelikle zorunlu trafik sigortasının yaptırılması ve aracın bulunduğu otoparkı bularak görevli memurlara trafik sigorta poliçesinin ibraz edilmesi gerekir.

Sonra araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir.

Ayrıca aracın otoparkta kaldığı süre için de otopark ücreti ödenmesi gerekir.

Zorunlu trafik sigortası’nın limitleri ile uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenip Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer.

Trafik sigortası, tüm sigorta şirketleri tarafından aynı genel şartlar çerçevesinde aynı teminat ve limitler ile farklı primler üzerinden düzenlenmektedir.


 • 0

Kasko Teminat Dışında Kalan Zararlar

Kasko Teminat Dışında Kalan Zararlar

Aşağıda belirtilen haller nedeniyle taşıtta meydana gelen zararlar sigorta teminatının dışındadır;
• Savaş, her türlü savaş olayları, istila, yabancı düşman hareketleri, çarpışma (Savaş ilan edilmiş
olsun olmasın), iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunların gerektirdiği inzibati (sıkı bir düzen
sağlama) ve askeri hareketler nedeniyle meydana gelen zararlar, Kasko
• Herhangi bir nükleer yakıttan veya nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer atıklardan veya
bunlarla ilişkili olan nedenlerden meydana gelen iyonlayıcı radyasyonların veya radyo-aktivite
bulaşmaları ve bunların gerektirdiği askeri ve inzibati tedbirlerin neden olduğu bütün zararlar
(Burada bahsi geçen geçen yanma deyimi kendi kendini idame ettiren herhangi bir nükleer
ayrışım olayını da kapsar).

Kasko Teminat Dışında Kalan Zararlar

• Kamu otoritesi tarafından çekilme hali hariç taşıtta yapılacak tasarruflar nedeniyle meydana
gelen zararlar,
• Poliçede gösterilen taşıtın, Karayolları Trafik Kanunu hükümlerine göre, gerekli sürücü
belgesine sahip olmayan kimseler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar,
• Taşıtın, uyuşturucu maddeler veya Karayolları Trafık Kanunu uyarınca yasaklanan miktardan
fazla içki almış kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar, Kasko
• Taşıta, sigortalı veya davranışlarından sorumlu bulunduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler
tarafından kasten verilen zararlar ile sigortalının davranışlarından sorumlu olduğu kimseler veya
birlikte yaşadığı kişiler tarafından sigortalı taşıtın kaçırılması veya çalınması nedeniyle meydana
gelen zararlar,
• Yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık nedeniyle
meydana gelen zararlar, Kasko
• Sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça taşıtın
mekanik, elektrik ve elektronik donanımda meydana gelen her türlü arızalar, kırılmalar ile
lastiklerde meydana gelen zararlar,

Kasko Teminat Dışında Kalan Zararlar

• Taşıtın bir hasar veya arıza nedeniyle zorunlu olarak taşınması veya çekilmesi nedeniyle
meydana gelen teminat kapsamındaki zararlar hariç olmak üzere, taşıtın kendi gücü ile girip
çıkacağı düzenli (tarifeli) ve ruhsatlı sefer yapan gemiler ve trenler dışında, kara, deniz, nehir ve
havada taşınması sırasında uğrayacağı zararlar,
• Taşıtın ruhsatında belirtilen taşıma haddinden fazla yük ve yolcu taşıması sırasında meydana
gelen zararlar, Kasko
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan
sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili
organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal
kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar.

Kasko


 • 0

Kasko Sigortalarında Verilen Teminatlar

Kasko Sigortalarında Verilen Teminatlar

Kasko sigortası dahilinde talep edilen hasar ödemeleri miktarının artması ve tamirat işlem maliyetinin
büyümesi nedeniyle kasko sigortaları giderek pahalılaşmakta ancak, ters orantılı olarak daha fazla önemli
ve güncel hale gelmektedir. Dolayısıyla bu alandaki çalışmalar da artmaktadır. Sigorta şirketleri kasko
sigortası pastasından daha büyük pay elde edebilmek ve kazançlarını artırabilmek için poliçe satış
pazarlamasına önem vermekte, pek çok yenilik ve cazip teklifler sunmaktadırlar. Bazı sigorta şirketleri
teminatların kapsamını daraltmakta ya da teminatları genişleterek sigortalıya ödediği prim karşılığında
daha çok güvence sağlayabilmektedir.

Kasko Sigortalarında Verilen Teminatlar

Ek Sözleşme ile Teminat Kapsamına Dahil Edilebilecek Zararlar
Aşağıda belirtilen durumlar ek sözleşmeyle teminat altına alınabilir;
• Türkiye sınırları dışında meydana gelen zararlar,
• Grev, lokavt, kargaşalık ile halk hareketleri ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili
organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar,
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan
sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili
organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal
kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar hariç olmak üzere,
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan
sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan
müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar,
• Deprem veya yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar,
• Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar,
• Taşıtta sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar,35
• Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya
çektirilen araçlara gelen zararlar,
• Taşıtın sigorta kapsamına giren kısmi bir zarara uğraması nedeni ile kullanım ve gelir kaybından
doğan zararlar,
• Taşıtın, kurallara uygun bir şekilde yasal olarak taşınmasına izin verilen patlayıcı, parlayıcı ve
yakıcı maddeler taşınması nedeniyle uğrayacağı zararlar,
• Taşıtın iddia ve yarışlara katılması sonucu ile bunlara hazırlık denemeleri sırasında meydana
gelen zararlar,
• Araç anahtarının ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi suretiyle aracın
çalınması ve çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek kayıp ve hasarlar,
• Ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda kaybolan ve çalınan anahtarlar dolayısıyla aracın kilit
mekanizmasının değiştirilmesi nedeniyle uğranılan zararlar.
Teminatın yukarıda yer alan tüm zararları kapsayacak şekilde verilmesi halinde poliçe başlığı “Tam
Kasko Sigorta Poliçesi” ibaresini taşımalıdır.

Kasko Sigortalarında Verilen Teminatlar


 • 0

Hasar ve Tazminat

Hasar ve Tazminat

Rizikonun Gerçekleşmesi Halinde Sigorta Ettiren / Sigortalının
Yükümlülükleri
Sigorta ettiren/Sigortalı, rizikonun gerçekleşmesi halinde aşağıdaki hususları yerine getirmekle
yükümlüdür: Hasar ve Tazminat
• Rizikonun gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren en geç beş iş günü içinde sigortacıya
bildirimde bulunmak
• Sigortalı değilmişçesine gerekli kurtarma ve koruma önlemlerini almak ve bu amaçla sigortacı
tarafından verilen talimata elinden geldiği kadar uymak.
• Sigortacı veya yetkili kıldığı kimselerin, makul amaçlarla ve uygun şekillerde hasara uğrayan
bina ve yerlere girmesine, bunları teslim almasına, el koymasına, muhafaza altına almasına ve
zararı azaltmaya yönelik girişimlerde bulunmasına izin vermek. Hasar ve Tazminat

Hasar ve Tazminat

• Zorunlu haller dışında, hasar konusu yer veya şeylerde bir değişiklik yapmamak.
• Sigortacının isteği üzerine, rizikonun gerçekleşmesi nedenlerini ayrıntılı şekilde belirlemeye,
zarar miktarıyla delilleri saptamaya, rücu hakkının kullanılmasına yararlı ve sigorta ettiren için
sağlanması mümkün gerekli bilgi ve belgeleri gecikmeksizin sigortacıya vermek.
• Zararın tahmini miktarını belirtir yazılı bir bildirimi makul ve uygun bir süre içinde sigortacıya
vermek. Hasar ve Tazminat
• Tazminat yükümlülüğü ve miktarı ile rücu haklarının saptanması için sigortacının veya yetkili
kıldığı temsilcilerinin sigortalı yer veya şeylerde ve bunlarla ilgili belgeler üzerinde yapacakları
araştırma ve incelemelere izin vermek. Hasar ve Tazminat
• Sigortalı yer veya şeyler üzerine başkaca sigorta sözleşmeleri varsa bunları sigortacıya
bildirmek.

Hasar ve Tazminat

Koruma Önlemleri ve Kurtarma
Sigorta ettiren/Sigortalı bu sözleşme ile temin olunan rizikoların gerçekleşmesinde zararı önlemeye,
azaltmaya ve hafifletmeye yarayacak önlemleri almakla yükümlüdür. Alınan önlemlerden doğan
masraflar, bu önlemler faydasız kalmış olsa bile, sigortacı tarafından ödenir. Eksik sigorta varsa, sigortacı
bu masrafları sigorta bedeliyle sigorta değeri arasındaki orana göre öder. Yangın söndürmede,
durdurmada veya söndürmenin, durdurmanın veya kurtarmanın gerektirdiği yıkma ve boşaltmalarda,
sigortacı; sigortalışeylerin hasara uğramasından, kaybolmasından doğan zararları da karşılar.

Hasar ve Tazminat


 • 0

Sigorta Sorgulama Yapmanın Avantajları

Sigorta sorgulama, sigorta şirketlerinin aynı türdeki alternatif ürünleri arasında fiyat – sigorta primi, ödeme koşulları, risk kapsamı – teminat gibi özellikleri karşılaştırma imkanı sunan bir hizmettir.
Sigorta sorgulama ile ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sigorta poliçesine ulaşırsınız.araç kasko sigortası, özel sağlık sigortası, zorunlu trafik sigortası branşlarındaki sigorta sorgulama hizmeti ile 20 sigorta şirketine ait sigorta tekliflerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı poliçeyi alabilirsiniz.

Sigorta sorgulama ve hesaplama ile sizin ihtiyaçlarınıza özel en uygun fiyatlı sigortayı Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri arasından karşılaştırarak alın. Sigorta hizmetleri hakkında bilgi almak ve ihtiyaçlarnız doğrultusundaki en uygun sigortayı bulmak için Sigortam.net 427 1 545 Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayarak destek alabilirsiniz.

Sigorta Sorgulama Yapabileceğiniz Sigorta Şirketleri

Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinden araç kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası için sigorta sorgulaması yapabilirsiniz.

Acıbadem Sigorta Sigorta Sorgulama
Güneş Sigorta Sigorta Sorgulama
Aksigorta Sigorta Sorgulama
HDI Sigorta Sorgulama
Allianz Sigorta Sigorta Sorgulama
Hür Sigorta Sigorta Sorgulama
Anadolu Sigorta Sigorta Sorgulama
Mapfre Genel Sigorta Sigorta Sorgulama
Axa Sigorta Sigorta Sorgulama
Sompo Japan Sigorta Sigorta Sorgulama
Aviva Sigorta Sigorta Sorgulama
Yapı Kredi Sigorta Sigorta Sorgulama
Ergo Sigorta Sigorta Sorgulama
Zurich Sigorta Sigorta Sorgulama
Groupama Sigorta Sigorta Sorgulama


 • 0

Sigorta Yenileme

Sigorta Yenileme

Sigorta Yenileme

Sigorta Yenileme

Yangın sigortası poliçesi gereği, yangın hasarı ödenirken, azami teminat değeri esas alınmak kaydıyla,
gerçekleşen hasar oranında ve eskime payı (amortisman) düşülmüş bir tazminat ödenir. Örneğin;
10.000’ye alınan bir makine 4 yıl sonra %40 eskime payı (yaklaşık 4.000) düşüldükten sonra
muhasebe kayıtlarında 6.000 olarak görünüyorsa, sigorta tazminatının esas olarak 6.000 ödemesi
gerekir. Dört yıllık aynı makineyi sigortalı 6.000’ye alabiliyorsa sorun yoktur. Ancak bu makine
8.000’ye yerine konabiliyorsa ortada sorun var ve sigortanın hasarını karşılamaya yetmediği düşünülür.

Sigorta Yenileme

Bu durum kişilerin sigortacılık dışında çözüm olanakları aramalarına neden olacağı için sigortacılık
açısından çözülmesi gereken bir sorun olarak kendini gösterir. Özellikle, savaş sonrası ya da yüksek
enflasyonun hüküm sürdüğü, ya da az gelişmişlikten çıkmaya çalışan ülkelerde, bina, sanayi makine ve
teçhizatları, araba fiyatları çok çabuk yükselmekte, hatta eskime payı nedeniyle düşmesi beklenen fiyatlar
yükselmektedir. Bu tür piyasalarda el değiştiren makineler uzun süre yüksek fiyatlardan alıcı
bulabilmektedir. Hatta gelişmiş ülkelerin eski makineleri bile bu piyasalar tarafından yüksek fiyatlara
alınarak kullanılmaktadır.

Sigorta Yenileme

İşte bu nedenlerle bina ve makinelerin gerçek değeri saptanırken zorluk
yaşanmaktadır. Alınan tazminat hasarı karşılamadıkça, makinenin yerine konmasına yetmedikçe, hem
sigorta hem ülke ekonomisi hem de sosyal yapı zarar görmektedir. Bu nedenle, Birinci Dünya Savaşı
sonrasında gündeme gelen bu konu ile ilgili sorun, malın yenisini yerine koyma şansı yaratan bu poliçe
türü ile “eski için yeni” ödemesi yapılarak çözülmüştür. Burada uygulamada önemli olan nokta;
• Poliçe üzerinde bu durumu belirtilerek, primin ödenmiş olması,
• Hasar anındaki sigorta bedelinin tespiti ve tazminata esas alınması,
• Tazminata esas alınan bu değerin poliçe üzerindeki azami teminat değerini aşmaması kaydıyla
tazminat olarak ödenmesi, bu tazminatın kesinlikle sigortalı malın yenilenmesi için kullanılması
(bazı uygulamalarda, yeni makine alınırken tazminat ödenir) şartıdır.


 • 0

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Bina bedeli 120.000 olan tam kagir konut içinde bulunan 14.000 değerindeki eşyalar ile birlikte yangın
riskine karşı sigortalanmak istenmektedir. ABC Sigorta Şirketi böyle bir poliçede bina için %0,04, eşya
için %0,05 prim oranını dikkate almaktadır. Sigortalı bu poliçeye dahili su ve seylap risklerini de eklemek
istemekte ve sigorta şirketi bu riskleri kapsayacak şekilde bina ve eşyalar için %0,02 ek prim almak
istemektedir. Bu koşullar altında ABC Sigorta Şirketine ödenecek primin hesaplanması aşağıdaki gibi
yapılabilir;  Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın poliçesi için prim hesaplaması
120.000 × %0,04 = 48 bina yangın primi
14.000 × %0,05 = 7 eşya yangın primi
134.000 × %0,02 = 26,8 bina +eşya dahili su primi
47 + 7 + 26,8 = 81,8 vergiden önceki prim
Yangın Sigorta Vergisi için matrah: 48 + 7 = (Dahili su basması için YSV hesaplanmaz)
Yangın Sigorta Vergisi (YSV) 55 × 0,10 = 5,5 (YSV Oranı %10)
Buna göre;
81,8 Vergiden önceki prim
5,5 YSV
81,8 + 5,5 = 87,3 Gider Vergisi Matrahı
87,3 × 0,05 = 4,36 Gider Vergisi
87,3 + 4,36 = 91,66 Brüt Prim

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yangın Sigortası Üretiminde Özel Uygulamalar
Yangın branşı üretiminde özel durumlar olduğu ve risklerin karmaşık hale gelmesi nedeniyle
uygulamada, değişik poliçe türleri, teminatlar ve fiyatlandırmalar yapıldığını belirtmiştik. Yangın
sigortalarında (poliçelerinde) özel uygulamalar söz konusudur ve aşağıda belirtilmiştir. Bu tür poliçeler
ya da bunlara benzer türde poliçeler diğer branşlarda da uygulanabilir. Başka bir deyişle; aşağıda
sıralanan poliçe türlerinin uygulama alanı yangın branşı ile sınırlı değildir.
Abonman Sigortaları (Poliçeleri)

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama
Hareketli stokları bulunan tekstil imalathaneleri gibi işyerlerinde, sigorta ettiren, azami teminatı
belirlerken zorlanır. Hasar anında aşkın ya da eksik sigorta durumu ile karşı karşıya kalabilir. İşte böyle
sürekli değişkenlik gösteren stok malların sigortasında abonman poliçeleri uygulanır. Bu poliçe türünde,
sigortalı, maksimum düzeyde stok tuttuğu dönemin miktar ve değeri üzerinden poliçesini düzenletir.

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Her yönüyle değerlendirilip fiyatlandırılan poliçeni primini öderken, sigortalı, örneğin, %50, %80 gibi
önceden kararlaştırılan bir yüzdesini sigortacıya öder. Yine kararlaştırılan dönemler içinde, örneğin, üçer
aylık dönemler için, kesinleşen stok rakamları sigorta şirketine bildirilir. Böylece ortalama stok rakamına
göre bir prim tahakkuk ettirilir.

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama

Yalnız sigorta şirketi abonman poliçesini düzenlerken, tavandan verilen
stok teminatına göre uygulanan prim tutarının örneğin, %75’inin altına her ne olursa olsun düşmeyeceğini
söyleyerek, minimum alması gereken prim miktarını kesinleştirir. İşveren mali sorumluluk gibi başka
branşlarda da kullanılan bu tür poliçelerde amaç, gerçek değere en yakın azami teminatı güvence altına
alan sigorta poliçesini düzenlemek ve ona göre adil prim saptaması yapmaktır. Bu tür uygulamada,
dönemsel stok bildirimlerinde bulunmaktan sıkılan sigortalı dilerse, stoklarının maksimum düzeyde
bulunduğu dönemle ilgili miktardan sigorta ettirebilir. Bu tür poliçelere “Azami Değer Sigortası” denir.

Yangın Poliçeleri İçin Örnek Hesaplama


 • 0

Yangın Poliçelerinde Ek Risk Türleri

Yangın Poliçe

poliçe

poliçe

Ülkelere göre değişik uygulaması olmasına rağmen, ülkemiz de dahil olmak üzere çoğu ülkede, yıldırım,
infilak riskleri yangın için verilen güvence teminatının içindedir. Yani bu riskler gerçekleştiğinde, yangın
için ödenen primler hasarların karşılanması için yeterlidir. Bu riskler ayrıca ya da yangına ek olarak
düzenlenmezler. Ayrıca prim tahakkuk ettirilmez. Ancak öyle riskler vardır ki; bunlar hemen hemen tüm
dünyada yangın poliçe si ile birlikte ve ek prim ödeyerek sigorta edilebilir. Bağımsız sigortalanmaları
mümkün değildir. Gerek bu risklerin gerçekleşmesi sonucunda yangın çıkmasının söz konusu olması
(dahili su, deprem, grev, lokavt, halk hareketleri, terör gibi), gerekse bu risklerin bağımsız olarak ele
alınmaları zor olduğu ya da ekonomik olmadığı düşüncesinden hareketle, bu riskler ek bir prim ödemesi
ile yangın poliçe leri üzerinde ek riskler bölümünde gösterilerek sigortalanır. Diğer bir deyişle; aşağıdaki
haller dolayısıyla meydana gelen zararlar teminat kapsamı dışındadır. Ancak ek sözleşme ile bu genel
şartlara ve ilişik klozlara göre teminat kapsamı içine alınabilir. Bununla birlikte, aşağıdaki hallerin neden
olduğu yangın ve infilak ile yangın ve infilak sonucunda meydana gelen duman, buhar ve hararetin
sigortalı mallarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar ek sözleşme olmasa da teminat kapsamı
içindedir.
• Deprem ve Yanardağ Püskürmesi
• Yer kayması
• Dahili su
• Sel ve su baskını
• Fırtına
• Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
• Taşıt çarpması (Kara Taşıtları, Deniz Taşıtları, Hava Taşıtları)
• Duman, is, kirlenme
• Kendi kendine yanma
• Kar ağırlığı vb.
Bu riskler aşağıdaki gibi kısaca açıklanabilir;
Yanardağ Püskürmesi; Adından da anlaşılacağı gibi yanardağ püskürmesi riskini güvence altına alır.
Bu riske bağlı yangınlar söz konusudur. Hasara en yakın sebep prensibi çerçevesinde, yangına ek olarak
yanardağ riski güvence altına alınmamışsa, bu risklerin gerçekleşmesinden doğan yangın hasarın
ödenmesi mümkün değildir. Bu tür teminatlarda, riskin yoğun olduğu bölgelerde, muafiyet vardır.
(Deprem riski ayrıca ele alınacaktır.)

Yangın Poliçe

Yer kayması; Sigortalı binanın yanında, yakınında meydana gelen toprak kayması ya da çökmesi gibi
risklerden bina zarar görmüşse, bu ek riskin yangın poliçe sine ekli olması sonucunda, zarar sigorta şirketi
tarafından karşılanır.
Dahili Su; Yine yangın poliçe sine eklenmek suretiyle, bina içindeki su tesisatının, kanalizasyon
tesisatının herhangi bir nedenle binaya ya da eşyaya verdiği su basması zararları (parke, duvar kağıdı,
ıslanan halıların ya da sair eşyanın uğradığı zararlar) sigorta şirketi tarafından karşılanır. Elektrik
tesisatının ıslanması nedeniyle yangın riski vardır.
Sel veya Dış Su Baskını (Seylap); Yağmur, dere, ırmak, kanal, deniz vb. dışarıdan gelen su taşması
hasarlar, bu riskin yangın poliçe sine eklenmesi ile sigorta edilebilir. Elektrik tesisatının da zarar görmesi
nedeniyle yangın çıkma riski vardır.
Fırtına; Zarar verecek hızlarda (belirlenmiş hızların üstünde) esen rüzgarların (tayfun, hortum,
kasırga vb.) neden olacağı hasarlar da yangına ek düzenlenen risklerdendir. Bunlarda da yangın çıkma
olasılığı yüksektir.
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terör; Adından da
anlaşılan riskler ve bu risklerin gerçekleştiği sırada bunları önlemek amacıyla alınan tedbirlerin neden
olduğu hasarlar, bu ek riskin yangın poliçe si üzerinde gösterilmesi ve priminin ödenmesiyle, sigortacı
tarafından karşılanır. Risk olasılığının %100’e yakın olduğu bölgelerde ya da yerlerde, sigorta şirketi bu
riski her riskte olduğu gibi tesadüfi risk olmaktan çıkmış olması esasından hareketle sigortalamayı kabul
etmeyebilir. Ya da tehlike derecesine göre, değişik fiyat uygulamalarına giderek, riskin yüksek olduğu
bölgelere daha yüksek fiyat uygulayarak sigorta eder.

Yangın Poliçe

Kara, Hava, Deniz Taşıtları Çarpma ve Düşmesi; Sigortalı binaya taşıtların çarpması, ya da onlara
ait bir parçanın çarpması, düşmesi gibi bir hasar bu ek risk sigortası ile güvence altına alınır ve ödenir.
Dikkat edilirse; bu riskte de diğerlerinde olduğu gibi yangın çıkma riski yüksektir.
Kızışma, Kendi Kendine Yanma; Sigorta konusunun, gerek kendi yapısı gereği (pamuk, ve tütün de
olduğu gibi) gerekse bazı etkenlerle özüne zarar veren kavrulma, kızışma gibi bir değişikliğe uğraması da
bu ek riskin sigortalanması ile güvence altına alınabilir. poliçe
Duman, İs, vb. Kirlenmeler; Yangına bağlı olarak, sigortalı bina yanmadan, herhangi bir yerde çıkan
bir yangın ya da sigortalı binanın bacasına bağlı riskler sonucunda, sigortalı bina ya da eşyalara duman ve
isin zarar vermiştir. İşte bu riskler de bu ek risklerin sigortalanması ile güvence altına alınır. Birçok
uygulamada paket poliçeler içinde, herhangi bir prim uygulanmadan, ya da önem ifade etmeyen bir
miktarda prim ile sigorta güvencesi verilmektedir.
Kar Ağırlığı; Aşırı kar yağışı nedeniyle çatılarda biriken karlar hem çatı çökmelerine, kiremit
kırılmalarına, olukların çatlamasına hem de eriyen suların buralardan sızıp binaya zarar vermesine neden
olur. İşte bu riskler “kar ağırlığı” adı altında sigortalanabilir.
Ayrıca, aşağıda sayılanlar teminat kapsamı dışındadır. Ancak, sigorta bedellerinin poliçe de ayrıca
belirtilmesi kaydıyla ek sözleşme ile teminat kapsamı içine alınabilirler:
• Sanat veya antikacılık bakımından değeri olan; tablolar, resimler, kitaplar, gravürler, yazılar,
heykeller, biblolar, kolleksiyonlar, halılar ve benzerleri.
• Modeller, kalıplar, plan ve krokiler, ihtira beratları, belgeler, ticari defterler ve benzerleri.
• Nakit, hisse senedi ve tahvil, kıymetli kağıtlar, her çeşit altın ve gümüş ve bunlardan mamul
ziynet eşyası ve mücevherler ve sair kıymetli madenler ve mamulleri, kıymetli taş ve inciler ve
benzerleri.
• Deniz ve hava taşıtlan ile motorlu kara taşıtlan ve bunların yükleri. (Hareket hali hariç)
• Emanet ve ariyet mallar.

 poliçe


 • 0

Yangın Sigortası Risk Grupları

Sigorta ve Risk

risk

risk

Yangın sigortası yapılırken riskin gruplandırılması gerekmektedir. Yangın riski güvence altına alınırken,
risk, aşağıda belirtilen üç gruptan hangisine ait ise poliçe, o grup ile ilgili özellikler göz önünde
bulundurularak hazırlanır.
Sivil riskler: Konut olarak kullanılan binalar ve bu binaların içinde bulunan eşyalar; ibadet yapılan
binalar ve içinde muhteviyat; belediyelerin kendisine ait ve büro olarak binalar ve içindeki muhteviyat;
genel, katma ya da özel bütçelerle yönetilen devlet daire ve kuruluşlarına ait ve büro olarak kullandıkları
binalar ve muhteviyatı bu gruptandır.

Sigorta ve Risk

Düşük olasılıklı yalın riskleri olmasına rağmen, riski ağırlaştıran ve
sürprim (ekprim) gerektiren durumları vardır. Örneğin; Elektronik eşyalardan biri ev eşyaların belli bir
yüzdesini aşacak kadar yüksek ise, ya da İran halısı, tanınmış bir ressamın tablosu, kristaller, gümüşler
gibi özel eşyalar varsa bunlara sürprim uygulanır. Diğer bir deyişle; normal prim oranının üzerine riski
ağırlaştıran olaylara göre hesaplanmış ve sürprim adı verilen bir prim daha eklenir.

Sigorta ve Risk

Ticari – sınai riskler: Ticari ve sınai kuruluşlara ait işyeri olarak kullanılan her türlü bina, depo,
imalathane, fabrika, satış yeri vs bu gruptandır. Eczane, büro, konfeksiyon mağazası, kuaför, marangoz
atölyesi, boyahane, matbaa vs. gibi birçok değişik risk gruplarının kullandığı bina ve muhteviyat bu risk
grubuna göre sınıflandırılır, değerlendirilir ve prim tahakkuk ettirilir. Tehlike sınıfı yüksek olan
işyerlerine tehlike derecesine göre sürprim uygulanır.
Hususi fiyatlı riskler: Risk olarak, daha karmaşık ve genellikle hasar oranı daha yüksek, azami
teminat değeri yüksek, herhangi bir ticari gruba dahil edilmesi zor riskler için özel fiyat belirlenir. Her ne
kadar serbest tarife uygulamasına geçildikten sonra, şirketler hemen hemen her poliçe için bir fiyat ve
iskonto pazarlığı yapıyorlarsa da, hususi fiyatlı risklerde fiyat, sigorta şirketinde özel fiyat komitesi olarak
adlandırılan teknisyen kişilerin hesaplamaları ile belirlenir, üst düzey yönetimden onay alır. Hususi fiyatlı
riskler, çoğunlukla sınai risklerdir. Çoğunlukla özel ekspertiz yapmak ve mutabakatlı poliçe düzenlemek
gerektirir. Bu grupta sürprim uygulamaları riskin türüne göre yapılmaktadır.
Yangın riski, binalarda, binaların yapı tarzına göre ölçülür. Genelde üç grupta fiyatlandırılır.
Bunlardan birincisi ahşap binalardır. Ahşap binalar, yangın riski en yüksek yapı türüdür. Ahşap bina
eğer çok eskimiş ve bakımsız ise, itfaiye arabalarının girmesine elverişsiz sokaklarda ise, sigorta şirketleri
bu tip binaları sigortalamayabilir. İkincisi adi kagir binalardır. Ahşap ile birlikte, beton kullanılmışsa,
tuğla ile ahşap kullanılarak karkas bina yapılmışsa, bunlara adi kagir binalar denir. Ahşap binalara
nazaran daha düşük primle, ama betonarme ya da çelik konstrüksiyon binalara göre daha pahalı primle
sigortalanır. Üçüncüsü ise, tam kagir binalardır. Bütünüyle yanma riski düşük olan, her tarafı beton, taş,
tuğla ya da briket gibi malzemelerle yapımlı binalardır.

risk


 • 0

Yangın ve Doğal Afet Sigortaları

Yangın Sigortası

 

yangın

yangın

 

 

 

 

 

 

 

Yaşam koşulları içinde risk türlerinin artmasına bağlı olarak zaman içinde, Dünya’da ve ülkemizde özel
sigorta branşlarının çeşitliliği artmaktadır. Tarihsel süreç içinde bakıldığında; Türkiye’ de 19.yy’ın ikinci
yarısından önce sigortacılıktan söz etmek pek mümkün değildir. Bazı Anadolu köylerinde bu tarihten
önce gereksinme halinde yardım sağlamak, halkın uğrayacağı zararı karşılamak amacıyla sendikalar
kurulduğu, esnaf kuruluşlarının ölüm ve hastalık durumlarında üyelerine yardım amacıyla örgütlendikleri
bilinmekteyse de bunlar gerçek anlamda sigorta olmayıp, güvenlik, yardımlaşma, sosyal dayanışma
düşüncesi ile oluşturulmuş kuruluşlardı. Bunlar da birkaç köye özgü kalmış, Anadolu’ya yayılarak bir
gelişme gösterememiştir.

Yangın Sigortası

Avrupa’daki sigorta konusunda kaydedilen önemli gelişmelere karşın, Osmanlı toplumunun sosyal
özellikleri, dini ortam, mali düzen, buradaki gelişimi engelliyordu. 19. yy’ın ikinci yarısında meydana
gelen yangınlar ve bunların sonucunda uğranılan büyük hasarlar, sigorta hakkındaki olumsuz düşünceler
üzerinde az da olsa etki yaptı ve sigortanın doğmasına neden oldu. Özellikle 1870 yazında Beyoğlu’
ndaki yangında (Büyük Pera Yangını) çok sayıda işyeri, ev, cami ve kilisenin yanması, bu bölgede de
daha çok yabancı ve yabancılarla ilişkide olan gelir seviyesi yüksek kişilerin oturması sigortanın gelişme
sürecini hızlandırmıştır.

Yangın Sigortası

Günümüzde Dünya’da ve Türkiye’de Hayat Dışı ve Hayat Grubu’nda olmak üzere iki ana başlık
altında çeşitli türlerde özel sigorta sözleşmesi (poliçeler) yapılmaktadır. Bu sözleşmeler Türk Ticaret
Kanunu, Borçlar Kanunu ve Sigortacılık Kanunu hükümleri çerçevesinde her bir tür için ayrı ayrı
oluşturularak yürürlüğe konulan Sigorta Genel Şartlarına göre hazırlanmaktadır. Uygulama usul ve
esasları ile sigorta genel şartları T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir.
Ayrıca sigorta poliçesi düzenlenirken, branşların uluslararası uygulamaları ve sigorta poliçesi üzerinde
belirtilen özel şartlar da dikkate alınmaktadır.
Sigortacılığın branşlar itibariyle sınıflandırılması ile ilgili olarak en çok bilinen ayrım şekli, ikili
olarak yapılan ayrımdır. Bunlar “Mal Sigortaları” ve “Can Sigortaları”‘dır. Mal sigortalarına göre
amaç, sigortalının mali durumunu hasardan önceki seviyeye getirmektir. Son yıllarda büyük gelişme
gösteren sorumluluk sigortaları da mal sigortaları içinde gösterilmektedir. Buna karşın can sigortalarında,
sigortanın konusu insan hayatı olup, hayat ve ferdi kaza sigortaları can sigortalarının türleri arasında
sayılmaktadır. 2010 yılında yapılan düzenlemeler ile hastalık/ sağlık branşı da bu kapsama alınmıştır. Bu
şekliyle sigortaları hayat dışı ve hayat sigortaları şekliyle ayırmak da mümkündür. Ölçme ve
değerlendirme tekniklerinde oldukça farklılıklar olan bu iki branşın birbirinden bağımsız sınıfandırılması
akılcı bir ayrımdır Günümüzde, uluslararası istatistik bilgi derleyen, bunları işleyen ve sonra da
yayınlayan kurumlar ve onların yayınları, sisteme standartlar getirmiştir.
Türkiye’de uygulanmakta olan sigorta branşları 11.07.2007 tarihli ve 26579 sayılı Resmi Gazete’de
yayınlanan 2007/1 sayılı Sigorta Branşlarına İlişkin Tebliğ ile belirlenmiştir. Yangın Sigortası Genel
Şartları ve Ek Teminat Klozları 01.09.2009 tarihinde yeniden düzenlenmiş ve bu kapsamda Yangın
Sigortası Deprem ve Yanardağ Püskürmesi Teminatının Eklenmesi Halinde Uygulanacak Tarife yeniden
düzenlenerek, ilgili müsteşarlık tarafından onaylanmış ve yürürlülük tarihi 01.01.2010 olarak
belirlenmiştir. Bu çalışmalar sonucunda 2010 yılı itibariyle ülkemizde uygulanmakta olan sigorta
branşları aşağıda verilmiştir.

Yangın


 • 0

Hangi riskler sigorta kapsamına alınabilir?

Ülkemizde Uygulanmakta Olan Sigorta Branşları

1. MAL SİGORTALARI 2. CAN SİGORTALARI Sigorta

Sigorta

Sigorta

 

A.Yangın ve Doğal Afetler
A.1. Yangın Sigortası
A.2. Yangına Bağlı Kâr Kaybı Sigortası
A.3. Zorunlu Deprem Sigortası
A. Hayat
B. Kara Araçları
B.1. Kara Taşıtları Kasko Sigortası
B. Kaza sigorta
B.1. Ferdi Kaza Sigorta
B.2. Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu
Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
C. Raylı Araçlar C. Hastalık / Sağlık
C.1. Sağlık Sigortası
C.2. Seyahat Sağlık Sigortası
D. Hava Araçları sigorta
E. Su araçları sigorta
E.1. Tekne Sigortası

3. SORUMLULUK SİGORTALARI Sigorta

F. Nakliyat
F.1. Kıymet Nakliyat Sigortası
F.2. Emtea Nakliyat Sigortası
A. Kara Araçları Sorumluluk
A.1. Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali
Sorumluluk Sigortası
A.2. Zorunlu Karayolu Taşımacılık Mali
Sorumluluk Sigortası
A.3. Motorlu Kara Taşıt Araçları İhtiyari Mali
Sorumluluk Sigortası
B. Hava Araçları Sorumluluk
C. Su Araçları Sorumluluk
G. Genel Zararlar
G.1. Hırsızlık Sigortası
G.2. Cam Kırılmasına Karşı Sigortası
G.3. Makine Kırılması Sigortası
G.4. Montaj Sigortası
G.5. İnşaat Sigortası
G.6. Elektronik Cihaz Sigortası
G.7. Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortası
G.8. Devlet Destekli Hayvan Hayat
Sigortası
G.9. Devlet Destekli Kümes Hayvanları
Hayat Sigortası
G.10. Devlet Destekli Sera Sigortası
G.11. Devlet Destekli Su Ürünleri Sigortası
G.12. Tarım Ürünleri Dolu Sigortası
G.13. Hayvan Hayat Sigortası
G.14. Kümes Hayvanlarının Hayat Sigortası
G.15. Sera Sigortası
D. Genel Sorumluluk
D.1. Asansör Kazalarında Üçüncü Kişilere Karşı
Sorumluluk Sigortası
D.2. İşveren Sorumluluk Sigortası
D.3. Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet
Sigortası
D.4. Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu
Mali Sorumluluk Sigortası
D.5. Tüpgaz Zorunlu Sorumluluk Sigortası
D.6. Özel Güvenlik Mali Sorumluluk Sigortası
D.7. Zorunlu Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası
D.8. Mesleki Sorumluluk Sigortası
D.9. Kıyı Tesisleri Deniz Kirliliği Zorunlu Mali
Sorumluluk Sigortası
D.10.Deniz Yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Mali
Sorumluluk Sigortası
D.11.Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali
Sorumluluk Sigortası
H. Kredi Sigortası
I. Emniyeti Suistimal
J. Finansal Kayıplar
J.1. Borç Ödeme Sigortası
K. Hukuksal Koruma
L. Destek
L.1. Seyahat Araç Destek Sigortası
Bu kitabın ilgili bölümlerinde Hayat Dışı Branşlar ele alınacaktır. Başlangıç olarak birinci ünitede Yangın
ve Doğal Afet Sigortalarına değinilmiştir.

sigorta


 • 2

Kasko Poliçeleri ile İlgili Olarak Sıkça Karşılaşılan Sorular

Kasko Soru Cevap

Bu bölümde kasko sigortanız ile ilgili tüm sorularınıza cevap veriyoruz yorum yazarken e-posta adresinizi bırakmanız durumunda tarafınıza cevabınız en kısa sürede verilecektir.

Aracın el değiştirmesi halinde, kasko poliçesi de el değiştirir mi? 

kasko soru

Hayır, police el değiştirmez. Ancak, police iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına gore sigortalıya iade edilir. Aracı yeni satın alan kişi, talep ederse yeniden sigorta yaptırabilir.

Sigortalı öldüğünde kasko sigorta poliçesinin akıbetine olacaktır?

kasko soru

Bu durumda tüm hak ve mefaatler ve tabiki varsa borçları kanuni mirasçılarına devir olur.

Devir için veraset ilamının ibrazı gereklidir.

Kasko Soru Cevap

Aracın çekilmesi sırasında meydana gelen hasarlar, kasko sigortasına dahil midir?

kasko soru

Kamu otoritesi tarafından çekilirken araçta meydana gelen hasarlar teminata dahildir.

Kasko Soru Cevap

Araç hasar gördüğünde, tamirde geçen süreye isabet eden ulaşım giderleri veya işdurması kayıpları kasko teminatına dahil midir?

kasko soru

Sigortalı aracın kasko teminatına dahil olan bir kaza sonucunda zarar görmesi durumunda (aracın çalınması durumu hariç) makul tamir süresi içinde, taşıtın kullanım ve gelir kaybından doğan, özel araçlar için “ulaşım giderleri”; ticari araçlar için “iş durması” teminatları, belirlenen limitlerle sınırlı olarak ek prim ile teminat altına alınabilir.

Kasko soru


 • 0

Kasko Sigortası İçin Fiyatlandırma

Kasko Sigortası İçin Fiyatlandırma

Kasko

Kasko

Aracın bedeli, cinsi, modeli, markası gibi özellikleri kasko sigortalarında sigorta primi hesaplanmasında
önemli rol oynamaktadır. Bu özellikler baz alınarak kasko tarife kitapçığında gösterilen tarife fiyatları
uygulanır ve sigortalının ne kadar prim ödemesi gerektiği hesaplanabilir. Prim hesaplanırken en önemli
ögelerden biri sigorta bedelinin tespit edilmesidir. Aracın rayiç değerinin ne olduğunu belirlemek için
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği ve TRAMER (Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim
Merkezi) tarafından belirlenen araç değer listeleri kullanılmaktadır.

Kasko Sigortası İçin Fiyatlandırma

Bu listelerin araçlar açısından günün rayiç değerleri gözetilerek her 3 ayda bir yenilenmesi gerçekleştirilir. Eğer rayiç değer, araç listesinde belirlenmiş olan değerden daha yüksek ise bu durumda sigorta bedeli olarak rayiç değer esas alınır.
Aracın orjinalinde olmadığı halde aksesuar, kasa, tanker vb. sonradan yapılan eklemeler sigorta primini
etkileyen diğer ögelerdir. Bu eklemelerin neler olduğu tespit edilerek piyasa değerleri üzerinden sigorta
bedeline eklenmesi gereklidir. kasko

Kasko Sigortası İçin Fiyatlandırma

Fiyatlandırma yapılırken dikkate alınması gereken bir diğer ögede ek  güvence konusudur. Sigorta poliçesinde talep edilen her ek teminat için ek prim ödenmelidir. Her bir ek  güvence için tarife kitapçığında belirtilen fiyatlar esas alınmalıdır. Bütün bu hesaplamalardan sonra ortaya çıkan sigorta tutarı üzerinden indirimler gerçekleştirilir ve net prim tutarına ulaşılır. Net prim üzerinden buna ilave olarak mevzuata uygun vergi oranı ilave edilir ve sigortalıdan brüt prim tutarı tahsil edilir. Bu söylediklerimizi formüle edersek, Ücret = Net Prim + Gider Vergisi olarak yazabiliriz.
Uygulanan İndirimler
• Hasarsızlık indirimi, eğer sigortalanan araç ilk 12 aylık sigorta süresinde herhangi bir hasar
talebinde bulunmamış ise poliçe yenilenirken bu indirim geçerli olacaktır. Sigorta süresine bağlı
olarak birinci yıl %30 indirim yapılırken, üçüncü yıl %50 ve dördüncü yıl %60 indirim
uygulanabilir.
• Alarm/İmmobilizer indirimi, Bu indirim sadece özel otomobiller ve taksiler için geçerlidir. Ancak bu
indirimden yararlanmak isteyen sigortalının aracına alarm taktırmak için harcama yaptığını
belgelendirmesi gereklidir. Araçta hem alarm hem de immobilizer varsa sadece birisi için indirim
uygulanabilir. kasko
• Araç çokluğu indirimi, Aynı gerçek ya da tüzel kişiye ait 5 ve daha fazla araç için bu indirim
geçerlidir. Örneğin, 5-10 araç sayısı için %5 indirim uygulanırken, 41-70 arasındaki araç için %20
ve 70’den fazla araç sayısı için %25 indirim uygulanabilir.
• Plaka indirimi, Yalnızca özel otomobillerin ve taksilerin yararlanabildiği bir indirimdir. İndirim
oranı genellikle %10 dur. Ancak, trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu Ankara, İstanbul, İzmir gibi
metropollerde araçlar bu indirimden faydalanamaz.
• Peşin ödeme indirimi, Sigorta şirketleri arasında uygulamada farklılıklar olsa bile genellikle %5-10
arasında bir indirimdir.
Diğer uygulanan indirimlere ise, personel/öğrenci taşıma, meslek ve 5 yıllık sürücü indirimi örnek
verilebilir.

Uygulanan Ek Primler
• Hasarlılık ek primi, Eğer sigorta şirketi bir araç için herhangi bir şekilde kasko hasar tazminatı
ödemiş ise, poliçe yenileme zamanı geldiğinde tarife primini arzu ettiği kadar artırır.
• Römork ek primi, Bir araç romörk taşıma özelliğine sahip değilken, romörk takılmış ise bunu çeken
araç için risk artacaktır. Bu nedenle romörk takılan aracın ve romörkün kasko sigortasına uygulanan
tarife fiyatı riski ile doğru orantılı olarak artırılır. Ancak, römork çekebilen araçlar ile tarımsal
traktörler bu uygulamadan hariçtir. kasko
• Yaşlılık ek primi, Her ne kadar özel durumlar için ayrıcalık yapılabilse de, 10 yaşını tamamlamış
araçlar için kasko sigortası tarife fiyatı geçen her yıl için genellikle belli bir oranda artırılır.
• Amortisman ek primi, Hasarlı bir aracın tamir edilen parçası değiştirilip yerine yeni parça takıldığı
durumlarda değer artışı gündeme gelmektedir. Araçtan çıkarılan eski parça aracın imal tarihinden
itibaren hasarın meydana geldiği güne kadar fonkiyonunu gerçekleştirdiği için bu sağlanan ek değer
belirlenen tazminattan parçaları eskime payı olarak düşülüp kalan tutar sigortalıya ödenir.
• Değer ayarlama ek primi, Sigorta Hukuku ve genel şartlar dahilinde, aracın hasarlı hale gelmesi
durumunda sigorta bedeli ödenen tazminat kadar eksilecektir. Eksilen bu miktara karşılık gelen prim
alınır ve sigorta bedeli tekrar poliçede yazan miktara yükseltilir. Bu işlem değer ayarlama zeyili
olarak adlandırılır.
Sigorta Primlerinin Gün Esasına Göre Hesaplandığı Durumlar; Kasko sigortası genel şartlarında izah
edilen durumların ortaya çıkması ve aynı anda gün esasının uygulanmasının talep edilemesi, teminatın
yürürlükte olduğu zaman aralığında sigorta bedelinin değişmesi ve teminat başlangıç tarihinde bir yıldan
daha fazla bir süre için yapılacak sigortalarda bir yılı geçen kısımıdır. Gün esasıyla prim hesaplanırken
uygulanan tarifelerin yıllık primi ile belirlenen gün sayısının yıllık gün sayısına oranı çarpılır ve
sigortalının ödeyeceği prim bulunur.

kasko


 • 0

Axa Sigorta İl Birincilerini Ağırladı

Axa Sigorta acenteleri il birincileri için gaziantep’te toplandı.

Prof. Baltaş’tan acentelere başarıyla yönetmenin ipuçları

Toplantının ikinci günü psikolog, akademisyen, eğitimci, yazar ve yönetim danışmanı Prof. Dr. Acar Baltaş’ın “Türk Kültüründe Yönetmek” isimli konuşmasıyla başladı.  Yerel değerlere dikkat ederek iş hayatında başarıya ulaşmanın yollarını, zengin deneyimlerinden faydalanarak acentelerle paylaşan Prof. Dr. Acar Baltaş, onlara potansiyelin performansa nasıl çevrileceğine ilişkin ipuçları da verdi. Toplantının genel değerlendirme bölümünü açan AXA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Cemal Ererdi, bu yıl toplantı için seçilen Gaziantep’in, Türkiye’nin sanayi ve ticaretinde beşinci sırada olduğunu belirtirken bu özelliği ile sigorta sektörü için arz ettiği öneme de değindi.  İl birincisi acenteleri başarılarından dolayı kutlayan Ererdi, sözü AXA SİGORTA Başkan (Pazarlama ve Satış) ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol’a bırakarak konuşmasına son verdi. Akyol, sunumuna 2012 yılsonu ve 2013 ilk çeyrek sonuçlarını analiz ederek başladı. AXA SİGORTA’nın 2012 sonunda 2 milyar 286 milyon lira prim üretimiyle önceki seneye göre yüzde 19,5’lik bir büyüme kaydettiğini belirten Işıl Akyol, yüzde 31,4 büyüme kaydedilen ilk çeyrek sonuçlarının da memnuniyet verici olduğunu söyledi. Türkiye’nin 66 ilinden il birincisi çıktığını ifade eden Akyol, sunumuna AXA SİGORTA’nın acente büyümesine verdiği öneme paralel olarak büyüme sürecinde yapılan en büyük 10 hataya ilişkin çok önemli bilgilerle devam etti. AXA SİGORTA acentelerinin büyüme sürecinde doğru hamleler yapması durumunda şirketin verimlilik ve büyüme odaklı stratejilerinin de katkısıyla gelecekte çok daha büyük başarılar elde edeceğini belirtti.

AXA SİGORTA Başkan (Kurumsal ve Ticari Teknik, Bilgi Teknolojileri & AXA Way) ve İcra Kurulu Üyesi Yavuz Ölken, sunumunda her zaman kârlı büyümeye odaklanan şirketin iş yönetim stratejileri ve iş yapış şekilleri hakkında acentelerle paylaşımlarda bulunurken branş bazında iş sonuçlarına da değindi. AXA SİGORTA’nın kurduğu teknolojik alt yapı ve bu alana yaptığı sürekli yatırımlarla acentelerin operasyonel yüklerini en aza indirme ve satış hacimlerini artırmaya yönelik çeşitli programlar kurguladığını belirten Ölken, acentelere şirketin yenilenen programları hakkında da bilgi verdi.

AXA SİGORTA’nın belirli performans kriterlerinde başarılı olan acenteleri için düzenlediği İl Birincileri Toplantısı, 28-30 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle en çok dikkat çeken illerinden biri olan Gaziantep’te gerçekleştirildi. 2013 yılında yedinci kez düzenlenen toplantıda AXA SİGORTA üst yönetimiyle bir araya gelerek birbirinden keyifli üç gün geçiren il birincisi acenteler organizasyondan çok memnun ayrıldılar.

Gaziantep’in en gözde otellerinden olan ve çevreye duyarlılığıyla şehrin yeşil yıldıza sahip tek oteli Tuğcan Otel’de konaklayan acenteler, organizasyonun ilk gününe şehir turuyla başladılar. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ve içindeki eserler açısından dünyanın en önemli müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret eden acentelerin ikinci durağı tarihi Gaziantep Kalesi oldu. Türkiye’nin ilk özel cam eserleri müzesi olan Gaziantep Medusa Cam Eserler Müzesi ile devam edilen turda, cam üfleme sanatçısından canlı olarak camın işlenme tekniğini izleme imkanı yakalayan acentelerin şehir turundaki son durakları Bakırcılar Çarşısı oldu. 500 yıllık geçmişiyle Gaziantep’in en eski alışveriş alanı olan çarşının büyülü atmosferinde alışveriş yapan acenteler, akşam ise Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük tarihi kervansarayı içinde hizmet veren Sahan Şirehan’da birbirinden lezzetli yöresel yemekleri tatma fırsatı buldular.

 

 


 • 0

Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Hesaplama

Aracınıza ait karayolları zorunlu trafik sigortası poliçe prim fiyatınızı en uygun ucuz fiyat seçenekleri ile karşılaştırmalı olarak teklif alabilirsiniz.

 

Trafik Sigortası Hesaplama Poliçe Fiyatınızı öğrenmek için online teklif alın.

Türkiyenin her iline ücretsiz kargo, En uygun Fiyatlar, Bol Taksitli ödeme seçenekleri, Zorunlu Trafik Sigortası

 

ARAÇ SAHİBİ TC VERGİ NUMARASI

PLAKA

Telefon

ASBİS YADA BELGE SERİ NUMARASI

E-POSTA ADRESİ

PROMOSYON KODU

 

Zorunlu Trafik Sigortası Faydalı Bilgiler

Hazine Müsteşarlığı tarafından teminat ve limitleri belirlenen Zorunlu Trafik Sigortasi hesaplamasını, Sigorta Şirketleri kendi istatistiklerini baz olarak yaparlar. Sigorta Şirketleri bazı marka model araçlarda daha uygun trafik sigortasi fiyat teklifi verirken, bazı marka model araçlarda daha pahalı olabilir. Yani ucuz şirket, pahalı şirket yoktur, ucuz poliçe, pahalı poliçe vardır. ”Mantıklı Seçim” online araç trafik sigortası teklifi alarak, en çok seçeneği bir arada görüp, en ucuzunu alma özgürlüğüdür.

Zorunlu Trafik Sigortasi teminat ve limitleri aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Not: Aracınız Yeni Tescil yada yürürlükte olan Zorunlu Trafik Sigortası  poliçeniz mevcut değil ise lütfen Araç Tesciline ilişkin geçici belgenizde bulunan 19 Haneli Asbis Referans numaranızı yada Ruhsatınızın Sağ alt kısmında bulunan 2 harf altı rakamdan oluşan belge seri numaranızı giriniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminat ve limitleri aynıdır, sigorta şirketlerinde fiyatları farklılık gösterebilir.


 • 0

Hasar Anında Yapmanız Gerekenleri Biliyor musunuz?

Hasar Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir ?

Hasarın gerçekleştiğini öğrendiğiniz andan itibaren en fazla 15 (onbeş) iş günü içinde Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na veya sözleşmeyi yapan sigorta şirketimize ya da acentemize haber vermeniz gerekir.

dask

dask

Bunu yanı sıra sigortalı, genel şartlara göre aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür:
Hasar gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren en geç 15 (onbeş) iş günü içinde Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na veya sözleşmeyi yapan sigorta şirketine bildirimde bulunmalısınız,
• Doğal Afet Sigortaları Kurumu görevlilerinin veya kurumun yetkili kıldığı kimselerin, hasara uğrayan binalara makul amaçlarla ve uygun şekillerde girmesine ve zararı azaltmaya yönelik girişimlerde bulunmasına izin vermelisiniz.

Hasar Belirlemesi Ve Alacağım Teminat İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun isteği üzerine hasar miktarıyla delilleri saptamaya, rücu hakkının kullanılmasına yararlı ve sigorta ettiren için sağlanması mümkün gerekli bilgi ve belgeleri, gecikmeksizin Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na vermelisiniz,
Zararın tahmini miktarını belirtir yazılı bir bildirimini, makul ve uygun bir süre içinde Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na veya kurumun yetkili kıldığı kimselere vermelisiniz.

DASK Hasar Sigortam Dışında Sigortalarım da Var Ne Yapmalıyım ?

 Sigortalı bina üzerinde zorunlu deprem sigortası dışında, deprem teminatı bulunan başka sigorta sözleşmelerinizde varsa bunları Doğal Afet Sigortaları Kurumuna bildirmelisiniz.

 • 0

Konut Sigortasını Neden Yaptırılmalı ?

Konut Sigortasını Neden Yaptırılmalı ?

Gözünüzün arkada kalmasın mı istiyorsunuz ? Evinizin sigortasını bize yaptırın gözünüz arka da kalmasın…

İster ev sahibi olun isterseniz kiracı olun evinizde oluşabilecek her türlü zararı yerine koymak artık sizin elinizde bizimle irtibata geçin konutunuzun sigortasını yapalım geleceğe güven ve huzurla bakın.

Konut Sigortası

Konut Sigortası ile Size Sunduklarımız…

Konut sigortası satın alırken değişen iklim koşullarını , güçlü fırtınalarda oluşabilecek hasarları , aşırı yağışlardan dolayı sel baskınları, depremlerde evinizin zarara uğramasını , dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlarda ve son zamanlarda artan hırsızlık olaylarına karşı tam güvence için doğru teminatların seçilmesine özen göstermelisiniz ve kesintisiz destekle yanınızda olacağız…

Konut Sigortasında biz..

Çeşitli risklerin konutunuza vereceği hasarlarda0  ortalama oluşacak bir hasar yada maddi kayıp  konut poliçesi priminden çok daha yüksek mevlalardır. Konutunuzu sigortalatarak konut maddi özelliklerini göre değişen primlerle tüm evinizi ve hatta eşyalarınızı da güvence altına alabilir ve geleceğe güven altında bakan bireyler olabilirsiniz.

Konut Sigortası


 • 0

Konut Sigortası Nedir ? Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım ?

Konut SigortasıNedir ?

Gününüzün ne kadar zamanını evinizde geçirdiğinizi düşündüğünüzde zaten huzur güven ve kaygı üçlemesi hemen aklınıza gelen şeylerdir. Tatile gittiğinizde evinize hırsız girmesine karşı, Tüp ütü ve benzeri elektrikli ev aletlerini açık unuttuğunuz mu diye geri dönüp kontrol etmeniz hemen hemen herkesin başına gelen olaylardan bir kaçıdır. Kontrollü yaşamak ve insanın kendi huzurunu sağlamak amacı gütmesi güzel şeydir ama bu her zamanda mümkün olmadığını hepimiz biliriz.

Konut Sigortası

Neden Konut Sigortasını Yaptırmalıyım ?

Konut sigortası sayesinde bu geri dönüşü olmayan artık elimizde olmayan nedenlerde altından kalkamayacağınız maddi sıkıntıları uygun prim ödemeleri sayesinde artık sıkıntı olmaktan çıkarak sizi ve ailenizi huzursuz  eden nedenler arasından çıkarmanız artık mümkün.

Konut Sigortasında Biz…

Konut sigortanızı bize yaptırarak deneyimli ekibimizi, 7 gün 24 saat yanınızda birer yardımcı olarak görmeniz politikasını benimsemiş şirketimizi de destekçi olarak almış bulunacaksınız.

Evinizde huzur içinde yaşamak için iletişim bölümünden irtibata geçerek konut sigortası hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz…

Konut Sigortası


 • 0

Trafik sigorta ve Kasko sigorta arasındaki fark…

Trafik Sigorta ile Kasko Sigorta Arasındaki fark nedir ?

Kasko sigortası kişinin kendi aracına gelebilecek zararları teminat altına alır trafik sigortası ise aracın 3. Kişilere vereceği hem maddi hemde bedeni zararları teminat altına alır ki yaptırılması zorunludur.

Trafik sigortası kendi aracımıza gelebilecek zararları karşılamaz sadece aracın 3. Şahıslara vermiş olduğu zararları karşılamaktadır. Bu nedenle kasko sigortasının yaptırılması karşı tarafa verdiğiniz maddi zararların yanında kendi zararlarınızı da karşılanması için büyük önem arz etmektedir.

Hasar anında kasko sigorta sahibi ne yapmalıdır ?

Kasko sahibi hasarın meydana geldiği tarihten itibaren olayı sigorta şirketine bildirmek zorundadır. Aracın çalınması halinde durum ilgili makamlara bildirilmeli ve görevli polis memurları tarafından tutanak tutturulmalı ve sigorta şirketimiz acentesine teslim edilmelidir.

Trafik sigorta sahibi kaza sonrası ne yapmalıdır ?

Kendi aralarında tutanak tutulmalı yada görevli polis memurları tarafından tutanak tutulmalıdır. Tutulan tutanakla beraber en yakın sigorta acentemize başvurarak izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi alınmalıdır.

Sonuç olarak Trafik sigorta zaten devlet kara yolları kanununa göre zorunludur. Kasko sigorta ise isteğe bağlıdır ama günümüz şartlarında araçların çoğalması araç sahipleri için riskleri de arttırdı. Aracınızı akşam park halinde bıraktıktan sonra başına gelecekleri düşünmemeniz için sigorta yaptırmanız büyük önem kazandı. Sigorta yaptırın geleceğe güvenle bakın.

Sigorta


 • 0

Sigorta Nedir? Türleri Nelerdir? Neden Bize Yaptırmalısınız ?

Sigorta Nedir ?

Aniden oluşan  ve beklenmeyen risklere karşı, önceden ödenmiş primler karşılığında olası muhtemelen risklere karşı sigorta şirketine maddi zararlarınızı engelleme amacını kapsayan iki taraflı sözleşmeye sigorta denir.

Sigorta

Sigorta çeşitlerimiz:

Sağlık Sigortası: Çevre ve bünyesel nedenlere bağlı olarak ihtiyaç duyabileceğiniz tedavilerde ayakta ve yatak da tedavi masraflarınızı karşılamak amacıyla düzenli olarak prim ödenmesi sistemine sağlık sigortası denir. Yaptıracağınız sağlık sigortasıyla beraber gelecek zamanda ortaya çıkabilecek hastalıklarınızı güven içerisinde sigortalayarak maddi sıkıntı çekmenizi önlemek amacına dayanmaktadır.

Kasko Sigortası: Günlük hayatta hayatımızın bir parçası olan binek araçlarınızı her türlü yangın, çarpma, çarpılma, kaza çeşitli yasa dışı olaylarda maddi zararlarınızı karşılamak da sıkıntı çekmemek amacıyla düzenli prim ödeyerek zararlarınızı karşılama amacına yönelik sigorta çeşitlerimizden biridir.

Trafik Sigortası: Trafik de maddi hasarlı kazalarda sizin ödemeniz gereken karşı tarafın masrafınızı trafik sigortası ile sizin maddi zararı en aza indirme prensibine dayanmaktadır.

Konut Sigortası: Günlük yaşamınızın büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz ev ve iş yerlerinizi sigorta altına alarak konutların maddi müeyyideli durumlarda size destek olmak ve zararınızı karşılamak amacına dayanan  prim sistemidir.

Sigorta Yaptırırken Neden Sizi Seçmeliyim ?

Sigorta güven prensibini benimsemiş şirketler tarafından ve 24 saat kesintisiz hizmet ve destek verme amacına dayanmaktadır. Şirketimiz olarak siz değerli müşterilerimizi huzur ve geleceğe emin bireyler olarak görmek amacıyla sizlere destek vermekteyiz.

Sigorta Hesaplama

 


 • 0

DASK bu yıl sigortalı konut sayısını 7 milyona çıkaracak!

Dask Nedir ?

Dask zorunlu deprem sigortası son 5 yılda yüzde 56 artıran DASK, 2013’de sigortalı konut sayısını 7 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 10. kuruluş yıldönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR’ına Taksim’den start verdi

Deprem simülasyon TIR’ıyla fay hattı üzerindeki 20 ilin 50 günde ziyaret edileceği projeyle, 40 bin kişi deprem ve zorunlu deprem sigortası hakkında bilinçlendirilecek. Zorunlu deprem sigortasını 5 yılda yüzde 56 artıran DASK, 2013’da sigortalı konut sayısını 7 milyona çıkarmayı hedefliyor.

 

Dask Sigortası

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar şunları söyledi:

“Elazığ’dan Çanakkale’ye Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerindeki her durağa uğrayacağız. Amacımız, genelde depremi, özelde zorunlu deprem sigortasını anlatarak halkımızı bilinçlendirmek. İlk etkinliklerimiz Elazığ’da  olacak. Bir sonraki güzergâhımız Batı Anadolu fay kırık sistemi olacak.”
Milliyet

 

Konu ile ilgili basında yer alan diğer haberler

 

DASK tan 20 ilde 40 bin kişiye deprem eğitimi:

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), kuruluşunun 10. yıldönümünde deprem ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmaya yönelik yeni projesi Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR’ını tanıttı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 50 gün boyunca Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerindeki 20 il ziyaret edilecek.

İllerde düzenlenecek toplam 115 eğitim semineri ve TIR etkinlikleriyle deprem ve zorunlu deprem sigortası hakkında yaklaşık 40 bin kişiye eğitim verilecek. Türkiye’de deprem bilincinin gelişmesi için kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu ifade eden DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, proje kapsamında Elazığ’dan Çanakkale’ye kadar 4 bin kilometreden fazla yol kat edeceklerini söyledi. Serdar, genelde depremi, özelde ise zorunlu deprem sigortasını anlatacaklarını aktardı.

Dask Sigortası Hesaplama


Bize Ulaşın

Adres : Darülaceze Caddesi Hilton Sitesi No:39/B
Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0543 545 1 888
Santral : 0212 220 72 62
Fax : 0212 220 72 42
E-Posta : info@tamkasko.com