Konut Sigortası

Konut Sigortası
konut sigortası

Konut Sigortanızı yaptırmanın en kolay yolu uygun poliçe primleri geniş teminat ve limitler dahilinde sigorta yaptırın içiniz rahat olsun.

Konut Sigortası Hesaplama

Konut sigortası poliçe prim fiyatınızı hesaplamak için hemen formu doldurunuz.

 

KONUT DURUMU

TC KİMLİK NUMARASI

AÇIK ADRES

TELEFON

E-POSTA ADRESİ

 

Konut Sigortası ile sevdiklerinizle huzur içinde yaşadığınız eviniz emin ellerdedir.

Konut Sigortası ile, evinizi ve hatta eşyalarınızı yangından depreme, hırsızlıktan teröre kadar pek çok riske karşı toplu güvence altına alabilirsiniz.

Sigortanızın, Konut Yardım ve Acil Tıbbi Yardım teminatları ile hayatınızı kolaylaştıracak çilingir, cam işleri gibi hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Sigortanın Süresi Konut Sigortası 1 yıl süreli olmakla birlikte, kredi devam ettiği sürece yenilenmesi zorunludur. Devam eden poliçelerinde, yıllar itibariyle hasarsızlık indirimlerini de kazanırsınız.

Teminatları Teminat tercihlerinize göre sadece evinizi ya da evinizle birlikte eşyalarınızı da sigortalayarak Konut Paket Sigorta’sının sağladığı huzuru yaşayabilirsiniz. Kredi kullandığınızda Konut Sigortası yaptırılması zorunlu olan sigortadır. Eşya sigortası yangın, deprem, hırsızlık gibi durumlarda maddi zararların telafi edilebilmesi için sizin tercihiniz doğrultusunda yapılır.

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası, hırsızlık, hasar, eşya teminatı

Konut sigortası evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkımlardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Yeni gelen günün ne getireceği bilinemeyeceğinden konut sigortası yaşanabilecek risklere karşı size teminat altına alır. Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir. Aylık taksitler ile evinizi sigorta altına alabilirsiniz. Bu sigortalar yıllık olarak yapılır. Her sene yenilenebilir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yapıyorsanız ödemelerde indirimler de söz konusu olacaktır.

Evinizde yukarıda söz edilen herhangi bir hasarın gerçekleşmesi durumunda çoğunlukla eşyalar da zarar görecektir. Bu yüzden sigorta yaptırılırken konutların içindeki eşyalarla beraber sigorta kapsamına alınması gereklidir. Az bir maliyete daha katlanılarak eşyalar da güvence altına alınabilir.

Konut sigortası yaptırmak için illaki ev sahibi olmanız gerekmez, kiracı olunması durumunda da sadece eşya teminatı alınarak eşyalar güvence altına alınabilir.

KONUT SİGORTASI GÜVENCE KAPSAMI

Konut Sigortasını paket halinde alın birçok güvenceden ve yardım hizmetlerinden yararlanın.

Yangın Teminatı

Yangın, Yıldırım ve İnfilakın neden olduğu zararlar,

Sel/su baskını teminatı

Sigortalanan konutun civarındaki nehir, çay, dere ve kanalların taşması, olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelen sel sonucu dışarıdan basan suların vereceği zararlar,

Dahili su baskını teminatı

Sizin veya komşunuzun sebep olduğu su tesisatının patlaması, taşması, sızması, tıkanması, kırılması ve donması sonucu evde oluşan zararlar ile muslukların açık unutulması gibi durumlarda meydana gelebilecek hasarlar,

Fırtına teminatı

Fırtına veya fırtına sırasında rüzgarın sürüklediği veya attığı cisimlerin çarpması sonucu oluşacak hasarlar,

Yer kayması teminatı

Binanın bulunduğu arsada veya civarında oluşan yer kayması veya toprak çökmesi sonucu evde oluşacak hasarlar,

Araç çarpması teminatı

Kara ve hava taşıtlarının konutunuza çarpması sonucu oluşacak hasarlar,

Duman teminatı

Bir boru veya menfezle bacaya bağlanmış, ısıtma ve pişirme cihazlarının kusurlu şekilde çalışması nedeniyle çıkan duman sonucu oluşacak hasarlar

Grev, lokavt ve kötü niyetli halk hareketleri teminatı

Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terörizm sonucu oluşan hasarlar,

Kar ağırlığı teminatı

Yoğun kar yağışından sonra çatı üzerinde biriken kar, ağırlığı nedeniyle bina ve içindeki eşyalarda meydana gelen hasarlar,

Dolu Teminatı

Dolu yağışı nedeniyle binada meyadana gelecek hasarları,

Enkaz kaldırma teminatı

Hasar sonucu meydana gelen yıkıntıyı taşıma masrafları,

Yangın mali sorumluluk teminatı

Kendi sorumluluğunuzdan doğan bir hasar sonucunda Kiracının mal sahibine, Mal sahibinin kiracıya , Mal sahibi ve/veya kiracının komşularına vereceği hasarlar,

İkametgah değişikliği masrafları ve kira kaybı teminatı

Hasar nedeniyle konutunuz kullanılamaz hale gelirse başka bir konuta taşınılabilir, hasarın tamiri ve yeniden inşası yapılırken kullanılan diğer konutun kullanma maliyeti,

Hırsızlık teminatı

Hırsızlık sonucu çalınan eşyaları ve hırsızın bina veya eşyalara vereceği zararlar,

Cam kırılması teminatı

Cam,ayna,masa,vitrin camı v.b. eşyaların kırılması sonucunda meydana gelebilecek zararlar,

Ferdi kaza teminatı

Aile bireylerinin bir kaza sonucunda vefat etmesi halinde lehtarına, malul olması halinde kendisine ödenecek tazminat

Konut Yardım Hizmeti

Tesisat, elektrik, çilingir, cam gibi acil ev yardım hizmetlerini günün 24 saatinde kullanımınıza sunuyor, poliçede belirtilen limitler içinde hizmet bedelini karşılıyor.

Tesisat Onarım İşleri

Konut içindeki iç sıhhi, sabit su tesisatı, kalorifer tesisatı, kanalizasyon ve pis su tesisatında sızıntı veya kırılma olması durumunda, tesisatçı hizmetini ve gerekli acil onarımı yerine getirir.

Elektrik İşleri

Konut içindeki konutun içinden kaynaklanan elektrik tesisatının bozulması veya hasar görüp çalışamaz duruma gelmesi halinde elektrikçi hizmetini ve gerekli acil onarımı yerine getirir.

Çilingir İşleri

Kaza veya hırsızlık sonucu, konutun giriş kapısındaki kilit hasarlarında, anahtarların çalınması veya kaybedilmesine bağlı konutun emniyetsiz bir halde olması veya konuta girilememesi durumunda gerekli acil önlemleri, alarak çilingir hizmetini yerine getirir.

Cam İşleri

Konutun dış cephesinde bulunan camların hasar görmesi durumunda, camcı yollayarak, acil onarımı yerine getirir.

Otel Hizmeti

Konutta meydana gelen bir hasar durumunda konut oturulamaz hale gelir ise ve onarım 24 saati aşarsa, konuta en yakın anlaşmalı otel hizmetini yerine getirir.

Doktor veya ambulans gönderilmesi

Konutta meydana gelen herhangi bir su basması, yangın ve patlama sonucu yaralanma durumlarında konuta ambulans veya doktor gönderilmesi hizmetini sağlar.

Uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi

Konutta meydana gelen herhangi bir su basması, yangın ve patlama sonucu yaralanma durumlarında, konutta Sigortalı’ya bakacak kimse yok ise, Şirket doktorunun kararıyla konuta uzman hemşire veya refakatçi gönderir.