Dask Hesaplama

  • 0
sigorta kasko

Dask Hesaplama

Dask Hesaplama

Dask Açılımı Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatı, DASK hesaplama için kullanılacak yöntemleri ve sigorta bedeli yani teminat tutarının nasıl belirleneceğini anlatır. Buna göre de ödeyeceğiniz prim miktarı belirlenmiş olur.

Dask Sorgulama

 

Dask Tarifeye göre 5 risk bölgesi ve 3 farklı yapı tarzına göre belirlenen tarife fiyatları vardır. Teminat tutarı sigorta ettirilecek yapı için geçerli olan tarife fiyatıyla çarpılınca prim tutarınız belirlenmiş olur. Deprem risk bölgeleri Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’na göre belirlenir. Bu şekilde belirlenmiş olan 5 bölge daha doğrusu 5 risk derecesi mevcuttur. Yapı tarzı ise çelik-betonarme-karkas yapılar, yığma kagir yapılar ve diğer yapılar olarak belirlenmiştir.

dask-orta

Dask Fiyat Hesaplama

Dask Belirlenmiş olan 5 risk bölgesini farklı yapı şekilleri olarak belirtilmiş olan 3 yapı tarzı ile bir tablo üzerinde eşleştiren tarife binanız için kullanılacak temel çarpanı belirlemiş olur. Sigorta bedelinin yani teminat tutarının belirlenmesi için ise tespit edilmiş olan metrekare birim maliyetleri binanın brüt yüzölçümü ile çarpılır. DASK hesaplama için bulunan teminat tutarı ile binanın yapı tarzı ve risk bölgesine göre tarifede belirtilmiş olan tarife fiyatı çarpıldığında ödemeniz gereken Dask prim tutarı belirlenmiş olur.

Dask


Bize Ulaşın

Adres : Darülaceze Caddesi Hilton Sitesi No:39/B
Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0543 545 1 888
Santral : 0212 220 72 62
Fax : 0212 220 72 42
E-Posta : info@tamkasko.com