Axa Sigorta İl Birincilerini Ağırladı

  • 0

Axa Sigorta İl Birincilerini Ağırladı

Axa Sigorta acenteleri il birincileri için gaziantep’te toplandı.

Prof. Baltaş’tan acentelere başarıyla yönetmenin ipuçları

Toplantının ikinci günü psikolog, akademisyen, eğitimci, yazar ve yönetim danışmanı Prof. Dr. Acar Baltaş’ın “Türk Kültüründe Yönetmek” isimli konuşmasıyla başladı.  Yerel değerlere dikkat ederek iş hayatında başarıya ulaşmanın yollarını, zengin deneyimlerinden faydalanarak acentelerle paylaşan Prof. Dr. Acar Baltaş, onlara potansiyelin performansa nasıl çevrileceğine ilişkin ipuçları da verdi. Toplantının genel değerlendirme bölümünü açan AXA Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Cemal Ererdi, bu yıl toplantı için seçilen Gaziantep’in, Türkiye’nin sanayi ve ticaretinde beşinci sırada olduğunu belirtirken bu özelliği ile sigorta sektörü için arz ettiği öneme de değindi.  İl birincisi acenteleri başarılarından dolayı kutlayan Ererdi, sözü AXA SİGORTA Başkan (Pazarlama ve Satış) ve İcra Kurulu Üyesi Işıl Akyol’a bırakarak konuşmasına son verdi. Akyol, sunumuna 2012 yılsonu ve 2013 ilk çeyrek sonuçlarını analiz ederek başladı. AXA SİGORTA’nın 2012 sonunda 2 milyar 286 milyon lira prim üretimiyle önceki seneye göre yüzde 19,5’lik bir büyüme kaydettiğini belirten Işıl Akyol, yüzde 31,4 büyüme kaydedilen ilk çeyrek sonuçlarının da memnuniyet verici olduğunu söyledi. Türkiye’nin 66 ilinden il birincisi çıktığını ifade eden Akyol, sunumuna AXA SİGORTA’nın acente büyümesine verdiği öneme paralel olarak büyüme sürecinde yapılan en büyük 10 hataya ilişkin çok önemli bilgilerle devam etti. AXA SİGORTA acentelerinin büyüme sürecinde doğru hamleler yapması durumunda şirketin verimlilik ve büyüme odaklı stratejilerinin de katkısıyla gelecekte çok daha büyük başarılar elde edeceğini belirtti.

AXA SİGORTA Başkan (Kurumsal ve Ticari Teknik, Bilgi Teknolojileri & AXA Way) ve İcra Kurulu Üyesi Yavuz Ölken, sunumunda her zaman kârlı büyümeye odaklanan şirketin iş yönetim stratejileri ve iş yapış şekilleri hakkında acentelerle paylaşımlarda bulunurken branş bazında iş sonuçlarına da değindi. AXA SİGORTA’nın kurduğu teknolojik alt yapı ve bu alana yaptığı sürekli yatırımlarla acentelerin operasyonel yüklerini en aza indirme ve satış hacimlerini artırmaya yönelik çeşitli programlar kurguladığını belirten Ölken, acentelere şirketin yenilenen programları hakkında da bilgi verdi.

AXA SİGORTA’nın belirli performans kriterlerinde başarılı olan acenteleri için düzenlediği İl Birincileri Toplantısı, 28-30 Nisan tarihleri arasında Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle en çok dikkat çeken illerinden biri olan Gaziantep’te gerçekleştirildi. 2013 yılında yedinci kez düzenlenen toplantıda AXA SİGORTA üst yönetimiyle bir araya gelerek birbirinden keyifli üç gün geçiren il birincisi acenteler organizasyondan çok memnun ayrıldılar.

Gaziantep’in en gözde otellerinden olan ve çevreye duyarlılığıyla şehrin yeşil yıldıza sahip tek oteli Tuğcan Otel’de konaklayan acenteler, organizasyonun ilk gününe şehir turuyla başladılar. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ve içindeki eserler açısından dünyanın en önemli müzeleri arasında yer alan Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret eden acentelerin ikinci durağı tarihi Gaziantep Kalesi oldu. Türkiye’nin ilk özel cam eserleri müzesi olan Gaziantep Medusa Cam Eserler Müzesi ile devam edilen turda, cam üfleme sanatçısından canlı olarak camın işlenme tekniğini izleme imkanı yakalayan acentelerin şehir turundaki son durakları Bakırcılar Çarşısı oldu. 500 yıllık geçmişiyle Gaziantep’in en eski alışveriş alanı olan çarşının büyülü atmosferinde alışveriş yapan acenteler, akşam ise Gaziantep ve Güneydoğu’nun en büyük tarihi kervansarayı içinde hizmet veren Sahan Şirehan’da birbirinden lezzetli yöresel yemekleri tatma fırsatı buldular.

 

 


Leave a Reply

Bize Ulaşın

Adres : Darülaceze Caddesi Hilton Sitesi No:39/B
Şişli / İSTANBUL
Telefon : 0543 545 1 888
Santral : 0212 220 72 62
Fax : 0212 220 72 42
E-Posta : info@tamkasko.com